Черговий шлагбаум на шляху до Євросоюзу. Україна та ЄС завершили перемОви і визначилися з текстом угоди про асоціацію. У Києві провели саміт. Напередодні українські високопосадовці заявляли: документ парафують. Сьогодні ж оптимізму поменшало. Жодного підпису під текстом договору сторони так і не поставили.

Європейський гостей зустрічали із символікою, червоною доріжкою та нечисленним мітингом на підтримку засудженої Юлії Тимошенко.

Оцінити успіхи України на шляху до Старого Світу Києва приїхали Голова Європейської Ради Герман ван Ромпей та Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Делегати попрацювали плідно. До журналістів високоповажні особи вийшли із майже двогодинним запізненням. Українська сторона результатами перемовин залишилася задоволеною. Хоча очікуваного парафування угоди про асоціацію так і не відбулося.

Віктор Янукович, Президент України: "Україна готова до прискореної технічної підготовки угоди про асоціацію до підписання. Фактично, нами вже розпочата імплементація окремих положень, погоджених в рамках виконання порядку денного асоціації".

П’ятнадцятий саміт Україна-ЄС фактично поставив крапку у переговорному процесі щодо тексту угоди про асоціацію. Результат багаторічних зустрічей - погоджені дві тисячі сторінок майбутнього документу. У результаті сьогоднішньої зустрічі текст доповнили положенням про чергове спрощення візового режиму з країнами ЄС.

Сергій Льовочкін, голова Адміністрації Президента: "Завершення переговорів, перехід до технічної процедури, парафування угоди. Найголовніше, що сьогодні відбулося - це політичне ухвалення і закріплення угоди, яка буде парафована і з часом ратифікована".

Проте європейські гості дали чітко зрозуміти: ні до попереднього ні до остаточного підписання діло не дійде, якщо українська влада не виконає низку умов.

Герман Ван Ромпей, Голова Європейської Ради: "Ми хочемо провести кроки для підписання угоди про Асоціацію якомога швидше, але це буде залежати від певних політичних обставин. Явища у внутрішній ситуації в Україні трохи погіршили стосунки між ЄС та Україною. Наявна заполітизованість судової системи. Якість та перспективи наших стосунків оцінюються на основі верховенства права, дотримання міжнародних стандартів та свободи ЗМІ".

Українські ж політологи самітом розчаровані. Кажуть зустріч делегацій нагадувала, швидше ритуал.

Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту євроатлантичної співпраці: "Це відчуття безнадійності. Цей саміт, який пройшов, він носив більше ритуальний характер. Сторони не сказали нічого нового, вони нічого не підписали, але й не сказали нічого нового. Жодна сторона не змінила свої переконання".

Політологи переконані: у Євросоюзі будуть пильно стежити за нашим передвиборчим процесом. Зокрема, вони наполягають на допущенні Тимошенко до перегонів. Тож сподіватися на парафування, а тим паче на остаточне підписання угоди про Асоціацію до виборів українцям не варто.

Теги: ес саммит ассоциация итоги
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1279