Ухвалення закону про виконання судових рішень відкладуть на невизначений термін. Нині документ доопрацьовують у Кабміні - під пильним наглядом учасників акції протесту та членів громадських організацій. Робочу групу очолює Сергій Тігіпко. У провладній партії запевняють: жодних пільг нікому не скасовують.

"Ні одна пільга не відміняється, не скасовується, І розмір, у грошовому виразі менший, ніж він існує на сьогоднішній день – не передбачено і не буде. Просто буде чесно і правдиво, і прозоро сказано, що на слідуючий рік контрольні цифри ось такі, такі-то і такі-то. І паралельно з тим, і вони з цим погодилися, буде проведена ревізія – чорнобильців і афганців", - повідомив член комітету ВР із питань соцполітики Ярослав Сухий.

Однак, за словами парламентарів, існує ризик розподілення коштів у ручному режимі. Адже тепер чіткого розміру пільг закон не встановлюватиме. А порядок їх нарахування та суми визначатиме Кабмін. Якщо документ ухвалять, держава щороку буде зобов'язана передбачати в бюджеті гроші на виплату заборгованості з виконання рішень служителів Феміди. У профільному комітеті Ради називають цифри: 150 мільйонів гривень завинила громадянам Україна за рішеннями Європейського суду. Та 5 мільярдів - за вироками місцевих.

"Я не беру в полном объеме, но по тем судебным решениям, по тем штрафным санкциям и пеням, которые есть на сегодяншний день, мы должны на сегодня в государственный бюджет заложить, как минимум 10 миллиардов гривен", - підрахував голова фракції ПР у Верховній раді Олександр Єфремов.

"Кабінет міністрів, не Верховна рада, Кабмін скаже, скільки - на погашення боргу. Вони приймуть в своєму бюджеті, що на ці потреби виділять умовно півмільйона, тобто в 10 раз менше. І скажуть, ну сьогодні цього буде достатньо, виділити і покрити всі борги держави перед тими громадянами", - вважає секретар комітету ВР із питань соцполітики Володимир В'язівський.

Тому, за словами парламентарів, бюджетний процес до ухвалення цього закону має бути призупинено. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бюджет чернобыльцы льготы ubr афганцы
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1310