У Верховній раді - касетний скандал. Колишній БЮТівець, Роман Забзалюк заявляє, що отримав 450 тисяч доларів за вихід з партії. Від голови депутатської групи "Реформи заради майбутнього" Ігоря Рибакова. Та має аудіозаписи на підтвердження своїх слів. У більшості радять з такими фактами йти до Генпрокуратури. Утім увечері лідер групи "Реформи заради майбутнього" Ігор Рибаков попросив в бютівця...повернути гроші назад. Адже майже півмільйона доларів нардепу виділили на лікування тяжкої хвороби.

Колишній БЮТівець, Роман Забзалюк, зі скандалом повертається до лав "Батьківщини". Два місяці тому він вийшов зі складу партії. Як пояснив тоді - за власним бажанням. І вступив до депутатського об'єднання "Реформи заради майбутнього", яке очолює нардеп Ігор Рибаков. Та вже сьогодні у парламенті заявив: вихід з БЮТу - це спецоперація. Мета якої - продемонструвати механізми підкупу депутатів.

Роман Забзалюк, народний депутат України: "Пропонуються шалені гроші. Натомість на чинному етапі йдеться про суму 500 тисяч доларів одразу. Потім щомісячна зарплатня – 20-25 тисяч доларів. Плюс додаткові надбавки за брехню. Проти партії Батьківщина та опозиції".

Дивіться також: Депутат отримав $450 000 за вихід з БЮТ

На підтвердження своїх слів нардеп демонстрував журналістам аудиозаписи. На яких чути голоси, схожі на самого Романа Забзалюка і лідера групи "Реформи заради майбутнього" Ігоря Рибакова. Сам екс-БЮТівець зізнався: він також отримав від Рибакова 450 тисяч доларів. За гроші мав делегувати у виборчі комісії від "Батьківщини" провладних представників. А також сприяти роботі в окрузі.

АУДИОЗАПИС РОЗМОВИ ДЕПУТАТІВ: "…Мажоритарку отдадим под них. Всю власть, которая есть, область, губернаторов, главы администраций, СБУ, прокуратуры, вся, чтобы он поднял, весь админресурс, так жестко, что он о....еет. Нам нужен хотя бы, бл...ть, процентов на 50 проходной чувак. 50 – мы дадим админресурсом. А 50 – должен быть он".

Як заявив Роман Забзалюк, отримані гроші передасть своїй партії. Яка витратить їх на вибори. А ось депутатам з групи "Реформи заради майбутнього" доводиться лише виправдовуватись. Кажуть, в жодні спецоперації від БЮТу не вірять.

Тарас Чорновіл, нардеп, "Реформи заради майбутнього": "Це занадто креативно задля того, що вони роблять останнім часом. Задля тієї бездарності та імпотенції,я А в них проявляється".

Володимир Каплієнко, нардеп, "Реформи заради майбутнього": "Платили ли мне за выход из БЮТа – нет, не платили. А я – верующий человек, и стою вот так вот перед господом Богом сейчас. Второй вопрос – имеем ли мы отношение к тому, о чем говорил Роман Забзалюк – нет, не имеем".

У партії більшості про підкуп депутатів нічого не чули. Кажуть: з такими фактами потрібно не скликати прес-конференції, а йти до Генеральної прокуратури.

Олександр Єфремов, голова фракції ПР у Верховній Раді: "По-моему – это бред. И под этот бред нет никаких подтверждений. А то, то говорят депутаты с опозиции, оно даже иногда выходит за рамки здравого смысла".

Утім за законом Роман Забзалюк мав би передати отримані кошти до бюджету. А аудіозаписи - до Генеральної прокуратури. Там вже чекають на звернення Забзалюка. Проте довести факт хабара буде складно, вважають депутати.

Читайте також: "Тушкогейт" в Раді: за вихід з опозиції платять $450 тисяч

Володимир Олійник, народний депутат України: "Я не бачу тут посадового статусу голови, про якого говорять там. Рибакова мається на увазі, і народний депутат. Це приватні особи. Вони не наділені певними функціями".

У регламентному комітеті наголосили: до партії, якій тепер знову слугує екс-бютівець, він так і не повернувся. Це станеться лише після офіційної заяви спікера.

Теги: чиновники взятка депутаты власть аудиозапись подкуп бют политика. скандал
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3560