Що думають про бідність народні депутати? Про те, як її подолати, спробувала розпитати у народних обранців - Ольга Подимай. Як не дивно, навіть серед парламентарів знайшлися ті, які вважають себе бідними.

Комплексна програма боротьби з бідністю втратила статус державної ще у 2008-му. Щороку показник зубожіння збільшується на 5%. У Рахунковій палаті вважають, винні у цьому Мінекономіки і Міністерство праці та соцполітики. Народні обранці знають, що понад третина українців на межі виживання. Утім, поняття бідності асоціюють із людьми сільської місцевості та пенсіонерами. А загалом, на думку окремих нардепів, злидарює той, хто не працює.

"І рядом живе молодий, здає бутилки, немає ні куриці, ні кози, ні корови – і огород не копаний. І його бідним считать? Оце його, як раз такі бігають з флагами і кричать – ми бідні, бо вони привикли, що, якщо їм обіцяють на виборах – то мабуть так і буде", - розповів своє бачення політичних обіцянок народний депутат України Володимир Ландик.

Зарплата народного обранця у середньому від сімнадцяти тисяч гривень. Тому більшість опитаних парламентарів бідними себе не вважають. А от за державу - переймаються.

"Я не вважаю себе бідним, тому що в мене заробітна плата вища, ніж середній прожитковий мінімум, але, безумовно, це не є підставою для того, щоб казати, що я багатий", - зазначив народний депутат України Вадим Колесніченко.

"Я особисто вважаю себе бідною людиною, тому що, коли я бачу, як знущаються над державою, над моїм народом, я не бачу себе у достатці", - каже народний депутат України Роман Забзалюк.

"Я прийшов з науки, тому завжди позиціонував себе, як представника середнього класу. В мене ніколи не було бізнесу і немає його, тому я поодинокий депутат, який працює депутатом, і відпрацьовую вченим і так далі", - зауважив віце-спікер Верховної ради України Микола Томенко.

Доки в Україні існує політична корупція, бідний депутат - це небезпечно, вважають парламентарі. Адже одразу знаходяться охочі його підкупити. Попит, кажуть, є.

"Якщо тут ходять, і ходили, по 3-5 мільйонів доларів за твою політичну позицію по тому чи іншому питанню, наприклад, обрання президента в парламенті. Скільки буде коштувати голос один – ну може за 10 мільйонів доларів. Тут є декілька людей з села, які одразу майже перейшли в більшість, навіть не за такі кошти, за квартиру в Києві", - згадує народний депутат України Микола Катеринчук.

Уже 2012-го влада обіцяє поліпшити соціальний стан громадян, зокрема - бюджетників. У кошторисі на наступний рік передбачено підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати на 14%. Утім, реально ці показники сягнуть майже 1100 гривень. Що, за оцінками експертів, і надалі залишатиметься копійками. Розповідає телеканал UBR.

Теги: верховная рада бедность борьба ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 4775