Два тижні минуло відколи міністрам наказали позбутися зайвих автомобілів у відомствах. От тільки по факту з’ясувалося - установи такі бідні, що частина урядовців або ходить пішки - або їздить на власних авто. Чи їздять чиновничі зірки у метро - знає Ульяна Дрючкова.

Розпродаж міністерських автомобілів - з тріском провалився. Частина міністерств та відомств, нібито, така злиденна - що взагалі автівок не має. Решта - користує те, що дозволено. Податковій - 15 машин, Міноборони - 12, Мінфіну - 10.

Анатолій Близнюк, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ: "Це вірний крок, кожен керівник має свій автомобіль,він має права і може їздити на роботу, з роботи, чи ще якось. В міністерстві було 16 автомобілів, зараз залишилося 8".

Окремі урядовці влаштували кругообіг автомобілів по відомствах. Мовляв - візьми Боже, що негоже.

Дивіться також: Автопарк чиновників скоротили, доведеться більше ходити пішки

Олександр Лавринович, Міністр юстиції: "Не будемо жодного автомобіля продавати, у нас на сьогоднішній день 10 авто, два із них ми передаємо іншим органам виконавчої влади".

Олександр Аніщенко, Міністр охорони здоров'я: "А ми не маємо чого віддавати у нас немає авто на балансі міністерства".

Дмитро Табачник, Міністр освіти та науки, молоді та спорту: "У нас нема чого скорочувати, у нас нема жодної. Будемо так як і зараз, хто користується своєю власною, хто орендною, нам легко виконати, немає жодної на балансі".

Чиновникам за бюджетний кошт дозволено купувати авто не дорожче за 60 000 гривень. Для міністрів планка вища - до півмільйона. Наразі більшість чиновників винаймають дорогі машини - від 300 гривень за годину. Держава платить.

Читайте також: На обслуживание авто Януковича уже нашли два миллиона

Михайло Кулиняк, Міністр культури: "Нам абсолютно нічого не треба продавати, ні купувати, тому що міністерство культури не має свого гаража, нам доведено 3 автівки, тому ми будемо в рамках цих працювати., будемо орендувати, ми відмовилися від дорогих. В нас абсолютно нормальні ціни - 15-16 тисяч на місяць нам обходиться одна автівка".

Читайте також: Клюев направил Пшонке факты закупки чиновниками дорогих авто

До віку машин і їх якості окремі міністри дуже чутливі - Надзвичайнику Балозі взагалі тільки свої автомобілі і підходять.

Віктор Балога, Міністр надзвичайних ситуацій: "У нас нема транспорту, яким я б пишався. В тому числі і у підлеглих. Якщо кудись і передавати, то згідно наказу міністерства - на списання. В зв’язку з тим, що вони уже давно зношені. За час роботи у владі і по сьогодні я не використовую службові автомобілі".

Втім у фонді держмайна, обіцянки Азарова спродати зайве, сприйняли не вельми серйозно. Ще навіть не починали прописувати процедуру передачі транспорту.

Олександр Рябченко, Голова Фонду Держмайна України: "Має бути спеціальне рішення, яке визначає процедуру, а поки що лише міністерства коли вони вивільнять автівки, в порядку,який існує для продажу надлишкового державного майна, можуть подавати свої пропозиції. Тобто до вас ще нічого не поступало? На щастя ні. Чому на щастя? Ви уявляєте собі клопіт продавати старі автівки по всій країні".

У фонді запевняють: якщо чиновницькі авто до них дійдуть - одразу виставлять на продаж. Поки ні слуху ні духу.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: госзакупки авто политика власть
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4045