Власний кабінет, можливість розв’язати будь-які питання та періодично презенти від відвідувачів. Саме так уявляють роботу в органах влади чимало українців. Проте піти вчитися на чиновника одразу після школи - не вийде. Потрібно вже обіймати посаду в органах влади. Або ж мати вищу освіту і знати іноземну мову.

Кузня кадрів державних службовців - Національна академія державного управління при Президентові України. Тут готують професійних чиновників, управлінців і навіть народних депутатів.

Юрій Ковбасюк, президент НАДУ при Президентові України: "З часу створення академії в нас навчалися 42 народних депутати, в тому числі 23 з них – в чинному парламенті. Зараз в складі Кабінету міністрів – два наших випускники, кілька – займають посади перших заступників, заступників міністра. Очолюють обласні адміністрації, обласні ради".

Відправити на підвищення кваліфікації чиновника може держава - з місця роботи. Але отримати диплом професійного державного управлінця можна і власним коштом. А заплатити доведеться немало. Денна форма навчання в академії, тривалістю півтора року коштує понад 40 тисяч гривень. Або приблизно 14 тисяч за семестр. Вечірня та заочна тривають по два з половиною роки. І коштують майже сім із половиною тисяч гривень за півроку. І все це заради тривалого робочого дня та маленької зарплати? Проте охочих стати чиновниками в Україні - менше не стає.

Читайте також: Сколько стоит стать политиком

"Да, они делают вид, что занимаются делом. Но попутно занимаются, решают свои проблемы. Вымогают взятки".

"У нас пока в нашей стране все покупается и продается, а должность покупается, сначала он будет защищать свои интересы, отбивать свои деньги, а потом думать еще, как эти деньги сделать больше".

Професія державного службовця - дискредитована, визнають викладачі. Проте винними у цьому вважають не лише чиновників. Адже хабарництво - процес двосторонній.

Читайте: Сколько нужно денег, чтобы стать депутатом

Марина Білинська, віце-президент НАДУ: "Хтось його бере, але хтось – дає. І дуже часто громадяни порушують послідовність певних процесів, отримання дозволів або довідок. Самі свідомо йдуть, провокують державного службовця на отримання хабара. Тому тут треба змінювати власну свідомість кожному громадянину України".

То ж виходом із ситуації може стати новий закон про державну службу. Документ наберЕ чинності 1 січня 2013 року.

Ольга Подимай, Олесь Орєшков, телеканал UBR.

Теги: политики депутаты взятки госслужба
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4920