У найближчі тижні Україна досягне компромісу з Росією. Запевнив прем'єр-міністр Микола Азаров. За його словами, саме через контракт, який ухвалювала Тимошенко, і який він назвав "кабальним", наша держава вже витратила на закупівлю російського газу 70 мільярдів гривень. Однак, як заявив сьогодні голова Газпрому Олексій Міллер, перших результатів переговорів з Україною не варто чекати раніше листопада.

Україна від початку року вже виплатила понад 50 мільярдів гривень державних зобов'язань. Іще 70 віддала на російський газ. У таких витратах прем'єр вкотре звинуватив свою попередницю Юлію Тимошенко. За його словами, завдяки наявним газовим домовленостям, кожен українець, включно з немовлятами, вже переплатив по тисячі гривень.

"Я переконаний, що найближчими тижнями ми знайдемо з Росією компроміс стосовно ціни на газ і отримаємо справедливу та прийнятну ціну. Разом з енергозбереженням скоротимо витрати валюти на закупівлю газу", - заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

У вівторок до Москви відбула делегація від "Нафтогазу" проводити черговий раунд переговорів. Це співпало за часом з оголошенням вироку у справі Юлії Тимошенко і мало б стати ключовим аргументом української сторони для перегляду контракту. Адже, як вважає суд, його підписали з порушенням вітчизняного законодавства. Однак, за словами росіян, рішення Печерського суду не спричинить зміни газових контрактів 2009 року.

"Они заключены с соблюдением международного законодательства, законодательства России и Украины, и имеют полную юридическую силу, и, сответственно, должны выполняться обеими сторонами. Пока не существует никаких судебных решений, отменяющих соответствующие документы", - повідомив радник посольства РФ з економіки Олексій Урін.

За словами експертів, вирок суду, як аргумент, міг бути використаний до підписання Харківських домовленостей. Через кілька місяців після приходу нової влади. А на сьогодні судовий аргумент уже не дійсний. Розповідає телеканал UBR.

Теги: азаров миллер ubr цена на газ урин
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1130