Відповідаючи на запитання про стан відносин між державами, 24 експерти зазначили, що нині спостерігається підпорядкування інтересів України інтересам Росії. Ці результати отримав Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, який у період з 13 по 19 квітня 2011 року провів експертне опитування "Річниця Харківських угод: здобутки чи втрати?" Метою опитування було узагальнити думки експертного середовища і представити цілісну картину сучасного стану відносин України та Росії. Усього було опитано 30 експертів.

Ще три експерти зазначили, що відносини між Росією та Україною - "це спроба балансування, гри на стереотипах, слабкостях, фобіях, інтересах бізнес-еліт сторін із активним використанням "агентів впливу" (в Україні)".

За рік відносини між Росією та Україною не змінилися. Таку думку висловили 14 експертів, відповідаючи на запитання, чи змінилися відносини між Україною та Росією.

Десять експертів погодилися з думкою, що відносини між країнами покращилися, а шість відповіли, що, навпаки, погіршилися.

Серед опитаних 16 експертів побачили позитивні зрушення у відносинах між країнами. Серед них вони зазначили поліпшення тональності та інтенсифікацію контактів на найвищому рівні. На сьогодні подолано неформальну ситуацію "холодної війни" між Росією та Україною, що склалася за часів президентства Віктора Ющенка. На думку експертів, Росія перестала демонструвати зневагу до українського керівництва, російська сторона відновила участь у роботі Українсько-Російської міждержавної комісії на рівні президентів та Міжурядової комісії.

Найбільшим негативом 18 експертів у результаті двосторонніх відносин вважають посилення російського впливу і тиску на гуманітарну політику України і, як наслідок, "повзучу русифікацію України".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: україна росія холодна війна
Источник: УНН Просмотров: 4358