Європейський Союз та Україна перебувають у критичній точці. На цьому наголосив Штефан Фюле (Єврокомісар з розширення та Європейської політики сусідства) під час своєї промови щодо двосторонніх відносин між ЄС та Україною, виголошеної вчора у Брюсселі, повідомили у Представництві ЄС в Україні.

Захід закликає звільнити українських екс-чиновників >>> відео

"Поточний рік є надважливим для визначення характеру подальших відносин між ЄС та Україною. Наразі існують численні виклики, що стоять перед нами обома", - підкреслив Фюле.

За його словами, Євросоюз схвильований розвитком подій та діями влади, що стосуються, зокрема, застосування вибіркового правосуддя, бізнес-клімату в країні та проведення конституційної реформи.

"Дуже важливо, щоб Україна твердо засвідчила свою готовність дотримуватися засадничих цінностей",- заявив Фюле.

Читайте также: Европа разочарована Украиной из-за судов над оппозицией

Він нагадав про необхідність проведення реформ на підтримку демократії, захисту прав людини та верховенства права як найістотніших передумов функціонування Європейської політики сусідства та її східного крила – Східного партнерства.

Також Фюле наголосив, що торік ЄС та Україні вдалося узгодити текст безпрецедентної Угоди про асоціацію. Проте строки підписання та ратифікації Угоди перш за все залежать від успіхів, яких досягне Україна, проводячи необхідні реформи, підкреслив Фюле. Зокрема, Єврокомісар впевнений – Україна має звернути особливу увагу на недоліки судової системи, підготовку до проведення вільних та справедливих виборів та проведення конституційної реформи.

Читайте также: Хорошковский: Мы хотим стать членами европейской семьи

Теги: ес евроинтеграция
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 601