Президент України Віктор Янукович в Одесі відвідав "Сухий порт", відкриття якого на виконання доручення Глави держави забезпечили Одеський морпорт, ТОВ "Євротермінал" та Південна митниця.

Доповідаючи Президентові про переваги, які дає Україні цей об’єкт, Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік зазначив, що введення "Євротерміналу" в дію дозволить запобігти накопиченню контейнерів з товарами в Одеському порту та сприятиме підвищенню ефективності митного та інших видів державного контролю.

"Все це, відповідно, надасть можливість збільшити пропускну спроможність пункту пропуску "Одеський морський торговельний порт" та прискорити товарообіг. Такий підхід є вкрай актуальним, ураховуючи фактичне розміщення порту в межах міста та відсутність можливості розширення технологічних площ", - зазначив Ігор Калєтнік.

Ще декілька років років тому на цьому місці були колишні поля фільтрації, болота та смітник. Наразі "Сухий порт" - це внутрішній термінал площею у 3,6 гектарів, безпосередньо пов'язаний автомобільним, а в перспективі - й залізничним - сполученням з морським портом. Він виконує функції центру для перевалки морських вантажів на внутрішніх напрямках. Також "сухий порт" може приймати вантажі на зберігання.

У "Євротерміналі" надаються послуги з митного оформлення товарів. Здійснення митних процедур щодо товарів у контейнерах, які оформлюються у митному режимі імпорту (випуск у вільний обіг) перенесено до терміналу з території Одеського порту.

ВМК забезпечує наявність усіх необхідних об’єктів митної інфраструктури. Серед яких місце прибуття автотранспорту до 150 одиниць, склад тимчасового зберігання відкритого типу, бокс поглибленого огляду товарів і транспортних засобів. А також оглядова рампа з необхідним сучасним оснащенням для проведення розвантажувальних та навантажувальних робіт. Зважування транспортного засобу з контейнером відбувається на електронних вагах. Огляд товарів і транспортних засобів здійснюється за допомогою сучасної рентгенографічної системи. Працюють сучасні системи відеоспостереження та зчитування номерних знаків транспортних засобів.

Створені належні умови для роботи органів державного контролю.

Митники та представники інших державних контролюючих органів працюють у "Євротерміналі" за принципом "єдиного офісу". Здійснення митного контролю й митного оформлення відбувається без залучення декларантів.

Вони тільки подають документи до підрозділу митного оформлення, одержують оформлені документи та є присутніми при проведенні митного огляду товару.

На першому поверсі брокер подає у вікно декларацію, яка, пройшовши через співробітників всіх контролюючих служб, видається йому в готовому вигляді. На встановлених моніторах брокер в режимі он-лайн може подивитися, де в даний момент знаходяться його документи. Весь процес можна спостерігати і через скляні вікна "єдиного офісу".

Президент України ознайомився з процесом оформлення документів в режимі "єдиного офісу" та безпосереднім здійсненням митного оформлення вантажів на рампі із застосуванням технічних засобів митного контролю та залученням кінологічних команд.

Голова Держмистлужби підкреслив, що реалізована тільки перша черга створення Сухого порту. Наступним кроком буде розширення його площі майже на два гектари, завершення будівництва дороги, що з’єднає комплекс з трасою "Одеса-Київ", та підведення залізничної гілки.

Теги: таможня калетник евротерминал
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1277