Євросоюз, Парламентська асамблея Ради Європи та кілька європейських держав вже висловили незгоду з рішенням української Феміди щодо справи Луценка. Вирок колишньому міністру фактично усуває його від виборчого процесу. А це ставить під сумнів легітимність виборів 2012 року в очах Європи. Поки Тимошенко та Луценко сидітимуть за ґратами - за вакантне місце головного опозиціонера країни розгорнеться запекла боротьба.

"50 відсотків українців вважає, що опозицію повинна очолити Юлія Тимошенко, чверть ставлять на Анатолія Гриценка, а кожен десятий — на Олега Тягнибока, Арсенія Яценюка та Віталія Кличка. Утім жоден із кандидатів не зможе підбурити людей вийти на вулицю, кажуть експерти. І це попри те, що протестні очікування громадян вищі, ніж 2004-го року".

Дивіться також: Опозиція може провалити парламентські вибори

Андрій Золотарьов, політолог: "Для власти сейчас задача номер один - это размыть оппозиционный блок. Мы видим, как идет игра с амбициями целого ряда политиков. Если для оппозиции это вопрос консолидации. Противопоставить бульдозерной политической машине власти, я не говорю даже партии регионов, оппозиция ничего не сможет".

На своїх лідерах Луценко та Тимошенко - опозиція вже поставила хрест. Вважає народний депутат від партії регіонів Михайло Чечетов. Тому і не надто активно визволяють їх з тюрми.

Дивіться також: Захід закликає звільнити українських екс-чиновників

Михайло Чечетов, народний депутат: "Для них сейчас главное определится, кто будет нести знамя оппозиции. а кто будет на подтанцовке. Или Королевская несет знамя, а Яценюк на подтанцовке. Они определятся, а Тимошенко они уже списали. Ее для них уже нет".

Між тим, від того, як розвиватиметься політична гра, залежатиме євроінтеграція нашої держави. Поки що, схоже, про свободу політв’язнів більше турбуються західні політики, ніж їх соратники.

Теги: украина луценко политика тимошенко власть оппозиция
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2731