Великобританія закликала звільнити Юлію Тимошенко. Про це заявив заступник міністра закордонних справ країни Джеремі Браун під час дебатів щодо відносин Великобританії з Україною. Цитуємо: "Щоб ми разом з нашими партнерами по ЄС і надалі підтримували європейські прагнення України, закликаємо звільнити Юлію Тимошенко та інших затриманих за політичними мотивами та надати їм повноцінне право брати участь в політичному житті". Про це повідомляє РБК з посиланням на прес-службу британського парламенту. Водночас, Віктор Янукович сьогодні заявив про невідворотність європейського курсу України.

Віктор Янукович розраховує на саміт Україна ЄС у грудні. Та підтримку президента Євросоюза Германа ван Ромпея, що сприяло б євроінтеграційним процесам України. Кілька тижнів тому риторика українського президента була іншою. Віктор Янукович готовий був відкласти підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Якщо там не буде зазначено конкретної перспективи членства України. Політологи пояснюють: влада боїться, що Брюсель взагалі припинить переговори.

"Згадка перспективи членства у преамбулі угоди про асоціацію важлива українській владі політично, тому що вона може показати своїм виборцям, що вона досягла якогось політичного прориву, великого рішення, і от вже майже питання вирішено", - коментує політичний аналітик Володимир Горбач.

Однак поки Євросоюз розширятись не планує. Членство нової країни - стретагічне питання. Переговорна група з ЄС, не має таких повноважень від керівництва Єврозони. Ці питання вирішуються на рівні ради Євросоюзу, яка складається з голів держав і урядів країн-членів ЄС. До них і потрібно звертатись з проханням включити перспективу членства в угоду про асоціацію. За словами політологів, виходом з ситуації могло б стати підписання асоційованої угоди цього пункту.

Виконавчий директор міжнародного фонду Олег Устенко з цього приводу говорить: "А потом, параллельно, подписание какого-то политического соглашения, что Украина может стать членом ЕС, что вообщем-то она и так может в соответствии с теми Хартиями, которые есть в европейськом союзе, если она дальшге соответствует таким-то и таким-то критериям - экономическим, неэкономическим, институциональным кредитериям".

Самі європейські дипломати поки обережні у висловлюваннях. Кажуть, договір про асоціацію відкриває величезні можливості для наближення до ЄС. Але коли це станеться - також не зазначають.

Теги: украина ес политика европарламент тимошенко
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 630