Опозиційні депутати вручили Генпрокурору запрошення до окружного суду. Американського. Саме туди подав позов на українських можновладців Юрій Луценко. Чому - у сюжеті журналістів UBR.

Депутати-опозиціонери самі напросилися на прийом до Генпрокурора Пшонки та його заступника Рената Кузьміна. Скориставшись правом на невідкладну зустріч із посадовою особою, показали резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Олена Бондаренко, народний депутат: "Попереджається про необхідність невідкладного надати свободу панові Луценко та панові Іващенку у зв’язку з величезним терміном перебування у попередньому ув’язненні - що не припустимо. А також постійним погіршенням стану їхнього здоров"я. Пані Юлія Тимошенко, здоров"я якої також неухильно погіршується на превеликий жаль, потребує негайного медичного обстеження незалежними медичними експертами".

Віктор Пшонка прийняв народних обранців за закритими дверима. Результатів її щоправда мало. Арештантів не випустять - адже це вправі зробити тільки суд. Втім, до Тимошенко найближчим часом таки запросять іноземних лікарів. Двох з Німеччини, трьох - з Канади. Депутатів звинуватили у тиску на слідство

А ті, своєю чергою, вручили Пшонці та Кузьміну запрошення до американського суду, куди на чиновників подав позов Луценко. Причина, на його переконання, політично вмотивовані карні справи проти нього та соратників.

Юрій Бойченко, речник генпрокуратури: "Який зв’язок тут між судочинством Сполучених Штатів Америки і нашим? У нас навіть не існує договору про правову допомогу між Сполученими Штатами. Поки що жодних документів офіційних з цього приводу ні до тих згаданих у заявах Луценко документів офіційних не надійшло".

Володимир Ар'єв, народний депутат: "Відповідачі будуть визнані, то наслідки можуть бути серйозними. В будь-якому разі ми покладаємось цілком і повністю на рішення американського судді".

Якщо рішення американського суду буде ухвалено проти українських правоохоронців - у нас його можуть і не визнавати, але переслідувань за кордоном чиновникам не уникнути.

Теги: луценко тимошенко пшонка оппозиция
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 746