Чотирнадцять тисяч гривень на місяць отримує середньостатистичний народний депутат України. Втім більшість бідкається. Не вистачає. І це попри те, що за рік нардепи отримуюють вдесятеро більше ніж приміром лікар. Вони звикли жити красиво і особливо на собі не економити.

У 800 тисяч гривень обходиться державній скарбниці один народний депутат. Це якщо скласти заробітну плату та пільги. Утім бідкаються. Не вистачає.

Андрій Павловський, народний депутат: "Я приходжу в касу ВР і отримую на руки 13 700 гривень. Я ж таку зарплату отримував чотири роки тому, коли курс гривні за долар був 5 гривень. Зараз за долар 8 гривень. То моя зарплата , як і в кожного українця в півтора рази за ці роки зменшилась".

Середня зарплата в бюджетній сфері складає 1279 гривень, у культурі - 2316 грн, у виробництві - 1916 грн, в будівництві майже 3000 грн. У медиків - майже 1,5 тисячі. Водночас середні виплати нардепів - 17,5 тисяч грн.

Виходить, що за один місяць депутат отримує річну зарплату українського лікаря. У 12 разів більшу. І це не враховуючи надбавок на відпустку, мобільний зв’язок та поїздки за рахунок бюджету.

Для порівняння, заробітна платня британського парламентаря перевищує середньостатистичну по країні майже в тричі. У Франції - у два з половиною. У Сполучених Штатах - у понад чотири.

Ярослав Сухий, народний депутат: "В місті Києві це важка ситуація. І мені неприємно, що середня зарплата в промисловості ледве ледве досягає трьох тисяч. Це не нормально. Це нікуди не годиться. І тому ми отримуємо високу зарплату, щоб люди отримали таку як в нас, а не навпаки, щоб ми собі взяли зробили три тисячі і від того нікому не стане легше".

А ось, приміром, у Греції, яка балансує на межі дефолту, Президент відмовився від зарплатні. Він про країну думає. Зокрема, як врятувати її від краху. Тож платню не отримуватиме доти, доки держава не вийде з кризи. Між тим, українські народні обранці торік ухвалили власний кошторис у розмірі майже мільярд гривень. За відповідну постанову, внесену главою регламентного комітету Володимиром Макеєнком, проголосували 249 депутатів.

Теги: политика власть зaрплата депутата
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 10683