Півтори години на обговорення та 250 голосів "за". Так у четвер увечері народні обранці ухвалили головний документ країни на 2012 рік. За словами урядовців - бюджет написаний за консервативним сценарієм. В опозиції ж його назвали кошторисом для багатих. Адже розмір соціальних пільг для 16-ти категорій громадян Кабмін встановлюватиме в ручному режимі. У пакеті преференцій позбавили і народних обранців.

Ось він, проект державного бюджету на 2012 рік. Понад 200 сторінок тексту. З них половина - таблиці та аналітика. Доросла людина в середньому читає до 120 сторінок за годину. То ж для того, щоб просто переглянути документ, народним обранцям потрібно щонайменше дві години.

Проте часу - майже не надали. Голосувати за кошторис на 2012-й мали б цієї п'ятниці. Однак у більшості вирішили не затягувати. Читатимуть бюджетний документ одразу після затвердження його профільним комітетом Верховної Ради.

Володимир Кушнірук, народний депутат України: "Загальний бюджет читається не з меншим інтересом, ніж детектив. Тому що там дійсно багато детективних історій. Взаємозв’язок куди і кому спрямовуються ці кошти".

Остаточний вигляд документа після розгляду бюджетним комітетом - не змінився. Із голосу його і внесли на розгляд депутатів. Консервативний сценарій від Кабміну - такий. Прогноз зростання ВВП - погіршений до 3 цілих дев'яти десятих процента. Однак показник інфляції - той самий, менше ніж 8 відсотків. Середньорічний курс гривні - 8 гривень 10 копійок. Розмір прожиткового мінімуму зросте на 128 гривень. У 2012-му уряд планує додатково отримати 32 мільярди гривень надходжень.

Федір Ярошенко, Міністр фінансів України: "В цілому видатки зведеного бюджету в 2012 році складатимуть 461,7 мільярда гривень. Що на 3,2 мільярди менше, ніж у першому читанні. Та на 35 мільярдів більше порівняно з 2011 роком".

В Кабміні неодноразово підкреслювали: жодних соціальних виплат не скорочуватимуть. Утім в опозиції розгледіли: уряд вручну розподілятиме виплати.

Андрій Павловський, народний депутат України: "В прикінцевих положеннях написано. Що соціальні програми фінансуються в разі наявності коштів на них. Ну ми ж знаємо, що ці програми – в останній випадок".

Для обговорення бюджету депутатам вистачило півтори години. Одразу перед натисканням кнопок, Володимир Литвин запропонував у пакеті скасувати депутатські пільги. Гроші на які, незважаючи на попередні заяви самих народних обранців, уряд заклав у кошторис.

Володимир Литвин, голова Верховної Ради України: "Щодо виплати матеріальної допомоги на оздоровлення. В розмірі подвійної місячної заробітної плати. Частина восьма, щодо виплати допомоги у розмірі 12 місячних посадових окладів працюючого народного депутата у разі виходу на пенсію".

"За" бюджет проголосували 250 парламентарів. Відмовилися брати участь у голосуванні фракції БЮТ та Комуністичної партії. В опозиції одразу охрестили бюджет-2012-ть антисоціальним. І написаним для багатих.

Володимир Кушнірук, народний депутат України: "Я подивився по охороні здоров’я. Декларації, прореляції про те, що фінансування збільшується, якщо брати у відсотковому відношенні до ВВП, то останній рік 2011-2012-й це менше, ніж було в попередні роки. На рівні 3,1 відсотка, коли було вже до 3,6 відсотків".

Володимир Яворівський, народний депутат України: "Виділено десь 120 мільйонів гривень на кіно. Але я відразу розчарую і кіноглядачів, і кіношників – ці гроші всі підуть на сплачення попередніх боргів".

Вадим Колесніченко, народний депутат України: "Если ты предлагаешь расходование средств, ты предлагаешь, откуда эти деньги взять. Потому что хотелок у нас на 47 бюджетов".

Теги: политика власть бюджет-2012
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3290