Минулого тижня Конституційний суд поставив крапку у довгій суперечці між пільговиками, які вибили собі пенсії через суд і урядом, який мав виплачувати значні суми, не маючи на це грошей. Позов подав Пенсійний фонд. У чому не відмовити Віктору Януковичу та Миколі Азарову - так це у вмінні "розрулювати" соціальні конфлікти. Так було з податковим майданом, так сталося і з акцією чорнобильців та афганців. Спочатку дали змогу вдосталь накричатися протестувальникам, пообіцяли прислухатися, а потім зробили по-своєму. Конституційний суд постановив - пільговикам нараховуватимуть таку пенсію, яку встановить уряд. А суди не можуть призначати високі пенсії.

Із позовами до Феміди у 2011-му звернулося більше трьох мільйонів пільговиків. Судові рішення витягли з Пенсійного фонду майже шість мільярдів гривень. Тому він звернувся до Конституційного суду із проханням розтлумачити закони. там пояснили: розмір виплат тепер регулює кабмін.

Сергій Тігіпко, віце-прем'єр-міністр України: "Рішення КС чітко пов'язує всі соціальні виплати з розміром бюджету. Не можуть виплачуватися соціальні виплати, які не передбачені бюджетом країни".

Експерти переконані - рішення Конституційного суду - не соціальна справедливість, а законний спосіб не платити пільги українцям.

Павло Розенко, експерт центру Разумкова: "В українців було право у судовому порядку визначати розмір пільги, компенсації і позиватися до держави, відстоювати свої права. А після рішення КС у мешканців України немає тепер жодних прав і можливостей відстоювати свої права в судовому порядку".

Восени чорнобильці, афганці та інші категорії пільговиків виходили на масові акції протесту. Тоді уряд пообіцяв із січня підвищити їм пенсії та надбавки. Виплати за судовими рішеннями заморозив. Нині вони не мають законної сили. Відсуджених грошей люди не отримають.

Теги: выплаты чернобыльцы власть льготы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 976