Колишня омбудсмен України Ніна Карпачова повідомила, що офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини обшукали представники СБУ.

Карпачева показала фото избитой Тимошенко

"Сьогодні вранці, 5 травня, представники СБУ почали обшуки в кабінетах працівників офісу омбудсмена України і такий дозвіл дала безпосередньо пані Лутковська (Валерія Лутковська – новообраний омбудсмен)", – зазначила Ніна Карпачова.

За її словами, для України це – безпрецедентна подія. "Сьогодні Володимир Яценко, який зараз виконує обов'язки керівника секретаріату омбудсмена, повідомив про те, що в його кабінеті були зламані замки. Він намагався приїхати на роботу, щоб отримати якісь пояснення, але люди пані Лутковської сказали, що це була її (Лутковської) вказівка і її дозвіл на обшуки в кабінетах, зокрема й керівництва", – розповіла колишній омбудсмен.

Тимошенко рассказала, за что ее избили трое мужчин

Вона також додала, що працівники СБУ намагалися зламати комп'ютери, проводили обшуки безпосередньо в кабінетах, але працівники офісу при цьому присутні не були. Вона також зазначила, що кількох колишніх співробітників офісу омбудсмена викликали на допит у прокуратуру. "Останні новини, які я знаю: пана Валерія Тереца, який очолював секретаріат омбудсмена і був звільнений цими днями, разом із його помічником, викликали у слідче управління прокуратури Києва для дачі певних свідчень у справі Юлії Тимошенко, точніше – щодо провадження у справі Тимошенко. Зокрема йшлося про фото колишнього прем'єра, зроблені у колонії", – наголосила Ніна Карпачова.

На її думку, почався тиск на інституцію омбудсмена в Україні, що змушує колишню омбудсмана звернутися до всієї світової спільноти з закликом припинити політичні переслідування працівників інституції.

Теги: сбу карпачева
Источник: ТСН Просмотров: 3464