Лише 15 народних обранців у 2011-му не прогуляли жодного засідання Верховної ради. А шестеро депутатів навпаки за цілий рік так і не з'явилися до парламенту. Такі результати соціологічного дослідження. Хто з нардепів найактивніший, і хто став скандалістом року - далі у сюжеті.

Дивыться сюжет: Депутатська кузня: Як в Україні стати чиновником та скільки це коштує?

Працьовиті, прогульники та скандалісти. Соціологи проаналізували депутатів на предмет продуктивності у сесійній залі. Найбільше трудився - БЮТівець і голова комітету правохоронної дільності Віктор Швець. Він став автором 69 законів. На другому місці - регіонал Григорій Калетнік, керівник аграрного комітету. А ось антирекордсменів, які за останній рік не подали жодного документа, аж 111. Також чимало депутатів лінується відвідувати Верховну Раду. Лише 15 народних обранців у 2011-му не прогуляли ні одного пленарного засідання. А ось шестеро взагалі протягом року не з'явилися до парламенту з невідомих причин. Серед них - п'ятеро регіоналів і один БЮТівець.

Читайте також: В Раде работает треть депутатов. Ситуацию исправят выборы?

Валентин Королько, голова наглядової ради рейтингу: "Як ми бачимо, в цьому в верхньому частині списку перебуває, насамперед Рінат Ахметов. Два роки він так би є в номінації "привида року".

А ось найактивнішим депутатом за виступами у парламенті став НУНСівець Юрій Кармазін. У 2011-му він понад тисячу разів виходив до трибуни або говорив з місця. Трохи поступився йому в цьому рейтингу заступник голови фракції регіоналів Михайло Чечетов. На його рахунку майже 300 промов за рік.

Читайте також: Активисты и прогульщики среди депутатов

Володимир Фесенко, політолог: "Нажаль, не завжди керівники і актив політичних партій виходять з ефективності роботи свої депутатів, коли вони формують політичний список. Але їм треба нагадувати, щ дивіться, хто як працює. Тоді можливо більше будуть звертати увагу на це".

Дивыться сюжет: Народний депутат витрачає на обід 25 гривень

А ось скандалістом року, за оцінками ЗМІ став позафракційний Олег Ляшко. Такий титул він здобув завдяки постійній саморекламі і бійці з Адамом Мартинюком. Також до п'ятірки бешкетників потрапили Інна Богословська, за відсутність конструктиву у свої висловлюваннях і самопіарі на фоні подій з Юлією Тимошенко. Вадим Колесніченко - за постійне спілкування російською мовою. Наталія Королевська за вихід із БЮТу та підозру у спробі підкупити ЗМІ. А також Роман Забзалюк зі своєю "спецоперацію" з викриттям "тушок" у Верховній раді, за яку отримав майже 0,5 млн. доларів.

Дивіться сюжет: Рамки для сканування сумок та металошукачі: Так уряд став доступним для людей?

Теги: закон политика работа депутаты власть
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1631