Підстави для припинення повноважень нардепів визначаються Конституцією і не можуть бути предметом законодавчого регулювання, коментує Микола Оніщук законодавчу ініціативу В. Олійника.

Оппозиция инициирует увольнение 7 судей ВАСУ

Як відомо, народний депутат (фракція Партії Регіонів) В. Олійник зареєстрував у ВР законопроект, яким пропонується запровадити механізм відкликання народного депутата. Зокрема,автор пропонує наділити правом порушувати питання про відкликання народного депутата голову Верховної Ради України за власною ініціативою або на вимогу не менше 226 народних депутатів України, а також за письмовою вимогою 10% виборців від їх загальної кількості у відповідному мажоритарному округу, зібраних за процедурою, встановленою законом.

У зв'язку з цим та в світлі нещодавньої дискусії про рішення ВАСУ щодо дострокового припинення повноважень народних депутатів, президент Інституту правової політики Микола Оніщук зауважив, що підстави для припинення повноважень нардепів визначаються виключно Конституцією і не можуть бути предметом законодавчого регулювання.

Екс-міністр юстиції нагадав, що Венеційська комісія неодноразово вказувала Україні на необхідність конституційного забезпечення вільного (неімперативного) мандату народного депутата. <<Більше того, чинна Конституція не містить положень, які б дозволяли вважати депутатський мандат імперативним, тобто визначали пряму юридичну залежність народного депутата від виборців та право останніх на його відкликання. Це було характерно для радянської системи представницьких органів>>, - додав Микола Оніщук.

Суд лишил депутатских полномочий Домбровского и Балогу

В той же час, експерт відзначив, що питання політичної відповідальності народного депутата має вирішуватись через забезпечення належного виконання ним взятих на себе політичних зобов'язань перед партією та фракцією. Шлях до цього - запровадження системи виборів з відкритими партійними регіональними списками.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: политика нардепы конституция украины императивный мандат
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2093
Загрузка...
Загрузка...