Органи юстиції України та Грузії обмінюватимуться досвідом щодо проведення державних реформ у правовій сфері, а також законотворчій діяльності. Відповідну програму співробітництва на 2012-2013 роки підписали у Києві міністри юстиції України та Грузії Олександр Лавринович та Зураб Адеішвілі. Про це повідомили у прес-службі Міністерства юстиціїї України.

У ході підписання програми, яка була розроблена в рамках Угоди про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Грузії від 19 листопада 2009 року, сторони окреслили питання, що становлять взаємний інтерес для двох країн.

Так, за словами українського міністра, Україні є цікавим досвід Грузії з реформування системи юстиції, зокрема, в частині створення ефективної та життєздатної системи реєстраційних послуг. Олександр Лавринович наголосив, що реформа державного управління, яка наразі триває в Україні, має на меті розбудову в країні сучасної європейської моделі управління державою.

У ході переговорів, що передували підписанню спільного документа, сторони також висловили зацікавленість щодо питань розробки та розвитку законодавства про вибори.

Зокрема, перший віце-спікер парламенту Грузії Міхаіл Мачаваріані розповів про переваги змішаної системи, що функціонує в Грузії, та забезпечує реальне представництво інтересів народу депутатами грузинського парламенту.

Крім того, за словами грузинської сторони, вивчення досвіду України допомогло Грузії уникнути помилок щодо розпорошення владних повноважень, які створюють передумови для конфлікту між гілками влади та призводять до послаблення державності.

За підсумками переговорів сторони домовилися здійснити у 2012-2013 роках низку взаємних візитів з метою обміну досвідом у проведенні державних реформ та розбудові ефективної моделі державного управління.

Так, грузинська сторона висловила зацікавленість щодо обміну досвідом зі створення системи електронного цифрового підпису. Планується низка заходів з метою ознайомлення з досвідом застосування законодавства про доступ до публічної інформації та законодавства про забезпечення прозорості відносин власності засобів масової інформації.

Планується візит українських фахівців до Грузії з метою обміну досвідом з питань упорядкування адміністративно-процесуального законодавства, в тому числі системи надання адміністративних послуг.

Крім того, буде проведено низку фахових юридичних заходів з питань кримінального, цивільного законодавства, здійснення кримінального судочинства щодо неповнолітніх, застосування програм відновного правосуддя тощо.

У ході нинішнього візиту до України представники грузинської делегації відвідають також Міністерства внутрішніх справ України та Генеральної прокуратури України, де відбудеться обговорення фахових питань співробітництва.

Теги: грузия лавринович
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 522