Чотири з половиною роки ув’язнення та конфіскація майна. Таке покарання вимагать для Юрія Луценка прокурори. Вони впевнені - слідство довело провину екс-міністра МВС. Натомість захисники кажуть - жодних переконливих доказів проти їх підзахисного так і не побачили. Саму ж справу і надалі називають сфальшованою, тому у виправдання Луценка - не вірять.

Чотири з половиною роки та конфіскація майна. Вирок для колишнього міністра Юрія Луценка готовий. Його під час засідання суду озвучила сторона обвинувачення. Крім того цивільні позивачі від МВС та Пенсійного фонду просять стягнути з підсудного та його водія Леоніда Приступлюка понад 700 тисяч гривень збитків, нібито завданих ними "у результаті вчинення злочину". Водночас прокурори виявили шляхетність: не вимагатимуть максимального покарання. За статтею 195 кримінально-процесуального кодексу Луценку загрожувало б ув’язнення строком від 8 до 12 років.

Віктор Клименко, прокурор: "Ми грунтувалися на тих обставинах, які згідно з законом пом’якшують покарання підсудних. Відсутність попередніх судимостей, позитивні характеристики а також у підсудного Приступлюка стан здоров’я, а у Луценка наявність на утриманні неповнолітньої дитини та державної нагороди".

Захисники справу називають сфальшованою. За словами адвоката Олексія Баганця зібрані слідством докази не переконливі та подекуди абсурдні. На свідків тиснули. Їх часто викликали вночі. Тож із 86 допитаних у суді жоден не підтвердив провини Луценка. Одного за це навіть звільнили із МВС.

Олексій Баганець, захисник Юрія Луценка: "Я розумію, що цей процес замовний і що він дійсно носить політичний характер, тому я будь-яких надій на те, що Печерський суд під головуванням Сергія Вовка винесе виправдальний вирок, звичайно я таких надій не маю".

Адвокати підсудного вже готуються відстоювати невинуватість Луценка, навіть якщо буде ухвалено вирок, озвучений опонентами. Кажуть, готові звертатися до європейського суду з прав людини. Раніше підсудний заявив, що вирок найімовірніше винесуть вже наступного тижня. Поки тривають дебати.

Теги: суд луценко тюрьма
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2041