Алкоголь, цигарки та навіть їжа. Депутати Київради хочуть заборонити продаж у МАФах ці види товарів. Проект рішення уже є і потрапити на сесію Київради документ може уже за місяць. Підприємці проти.

Цей кіоск працює уже кілька років. Чай, кава та, звісно ж, слабоалкогольні напої. Все це продають поряд із дитсадком. Батьки скаржаться: тут постійно збираються люди напідпитку. Свідками посиденьок стають діти. Значення слова "пиво" знають уже в півтора року.

"Дітки йдуть, і чому ж вони научаться? Розкажіть-но мені? Їх, я вважаю, треба зносити насамперед у спеціально відведені місця", - вважає мама Наталя.

За яткою - справжній смітник. Макулатура, пінопласт та навіть бите скло. Тут продавці не лише проводять вільний час, але й готують собі їжу. Столичні депутати ідуть на МАФи хрестовим походом. Поки що війна оголошена у вигляді проекту рішення Київради. Кажуть: кіоски не місце для продажу цигарок, алкоголю та, звісно, ж продуктів харчування. Останні реалізують у антисанітарних умовах. Продавцям навіть немає, де мити руки. Хочеш торгувати - переходь у магазин. Тим паче, що ятки працюють, як правило, без дозволів.

"Я особисто був свідком при одній з перевірок. Ми заходили в тимчасову споруду, яка тут на Оболоні торгує молочними продуктами, і, вибачте за подробиці, за перегородкою, де торгуються продукти, перегородочка. І там стоїть відро з чоловічою сечею", - розповідає автор проекту рішення Київради Віталій Гайдук.

Натомість підприємці підозрюють - депутати лобіюють великі торгові мережі. Крім того, постраждають і пересічні кияни. Адже кіоски здебільшого працюють цілодобово, а ціни там значно нижчі, ніж у магазинах. Якщо ж підприємець захоче перекваліфікуватися, це обійдеться недешево. Дозволу доведеться чекати близько півроку. Його вартість від 10 до 40 тисяч гривень.

"Прийняття цього проекту рішення, введення його в дію, воно, в першу чергу, закриє тих, які користуються попитом, і більшість МАФів перестануть існувати, як клас. Це все одно, що заборонити торгівлю з МАФів - дозволити торгувати виключно, наприклад, пресою, або в МАФах робити ремонт взуття", - обурюється голова ВО підприємців малого та середнього бізнесу Оксана Продан.

Єдине, що депутати хочуть дозволити реалізовувати у кіосках, непродовольчі товари. Органи контролю вестимуть тихе полювання на підприємців, які наважаться продавати заборонене з-під поли. Покарання - демонтаж точки. До того ж за власні кошти бізнесмена. Щоправда, у позитивне голосування за проект рішення автори не вірять. Мовляв, у Київраді занадто багато політиків, які є власниками кіосків. Розповідає телеканал UBR.

Теги: мафы киевсовет ubr торговля продуктами питания
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1510