Німеччина захлинається своїм бажанням тотального контролю. Країна запропонувала відібрати в уряду Греції повноваження розпоряджатися бюджетними коштами країни. Афіни в обуренні, громадяни країни обурені.

Греція відмовилася слухатися Німеччину. Афіни проти запровадження плану, запропонованого Ангелою Меркель. Берлін вимагає, аби відтепер європейська комісія контролювала фінанси Еллади. Тамтешні чиновники заявляють: Греція має самостійно опікуватися власним бюджетом.

Джон Десос, житель Греції: "Я не знаю, чого саме домагається Європейська комісія. Може вони хочуть зробити з Греції поганий приклад. На кшталт, що трапиться, якщо не слухатися владу ЄС. Але віддавати всі фінанси країни під контроль окремому органу – це просто сором. Це ніби окупація".

Офіційно план Німеччини не оприлюднювали. Однак, документ потрапив у розпорядження американських ЗМІ і вони його опублікували. Це стало причиною справжнього скандалу. У грецькому уряді зізнаються: подібні пропозиції лунали і раніше. Цього разу Берлін запропонував призначити окремого європейського комісара, аби той міг накладати вето на ті чи інші фінансові рішення Афін, у тому випадку, якщо вони не відповідатимуть нормативам ЄС. Громадяни Греції поставилися до такої ініціативи з обуренням. Вважають - це втрата суверенітету.

Кеті Дімакополу, жителька Греції: "Не має навіть і мови, про те, щоб Греція пристала на пропозицію Німеччини. Нехай Берлін спочатку поверне нам все те, що у нас відібрали під час окупації за часів Другої Світової Війни".

Нагадаємо: наразі Афіни ведуть переговори з кредиторами про надання другої екстреної позики обсягом 130 мільярдів євро. Уряд Греції потребує коштів для обслуговування свого гігантського зовнішнього боргу. Зокрема, політики шукають гроші для виплати відсотків за цінними паперами, які підлягають погашенню в березні.

Теги: германия ес политика греция кризис власть єкономика
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 587