Ухвалювали пенсійну реформу та урізали пільги чорнобильцям - незаконно. Адже депутати голосували не особисто, як вимагає Конституція. Так вважає група активістів, які вирішили покінчити з ганебною практикою "кнопкодавства" у Верховній Раді.

Депутатів хочуть змусити голосувати відповідально самі ж виборці. І скасувати практику кнопкодавства в суді.

До Вищого адміністративного суду позивачі принесли докази: фото- й відеоматеріали з випусків телевізійних новин. Де чітко видно - зала порожня, за "мертвих душ" голосують колеги.

Читайте також: В ПР заявили, что оппозиция не докажет голосование мертвыми душами

Оксана Чубко, позивач: "Факт визнано – визнано. Це вже підстава для того, щоб звертались, у тому числі можна відмінити пенсійну реформу, і ті зміни, які порушують права чорнобильців, дітей війни".

Утім, за словами позивачів, на стадії надання доказів судді відмовилася продовжувати розгляд справи. На знак протесту один з активістів оголосив голодування.

Михайло Волинець, народний депутат України: "Він є чорнобильцем другої категорії, ліг на виході з зали, троє суддів у мантіях, лихі такі мужички, переступили через нього і покинули залу".

Геннадій Ширяєв, активіст: "Закон – один. Для судей, для депутатов, для других людей. Почему я, как гражданин, должен исполнять закон, а этот – не должен. Мне вот это не понятно, мы в каком обществе живем".

Як відбувається голосування у сесійній залі, вже загальновідомо. Під помах руки дерижера Михайла Чечетова, депутати злагоджено натискають кнопки за себе і за сусіда. Він сам практику "кнопкодавства" у сесійній залі пояснює великою зайнятістю народних обранців.

Михайло Чечетов, заступник голови фракції ПР у парламенті: "Конечно, я пойду туда, и говорю своему коллеге, так и так, Иван Иваныч или Иван Василич, мне надо решить вопрос по поводу капанья потолка по школе, то, что там капает потолок. А ты за меня проголосуй, моя позиция – такая. Обман был бы тогда, если бы карточка проголосовала так, как не хотел ее владелец".

Хоча про те, що голосувати "за того хлопця" у сесійній залі забороняє Конституція, знають і в більшості, і в опозиції.

Читайте також: За "улучшение жизни" пенсионеров голосовали мертвые души

Кирило Куліков, народний депутат України: "Это незаконно, это нарушает все принципы и это аморально".

Юрій Мірошниченко, представник Президента у парламенті: "Санкцій по цій нормі немає. І є тлумачення лише цієї норми КС, де чітко вказав, що право депутата ухвалювати рішення від народу України не може бути нікому делеговано".

Викорінити "кнопкодавство" не змогли ні Арсеній Яценюк, ні Володимир Литвин. А система Рада-3, на яку витратили 8 мільйонів гривень з бюджету, так і спочила з Богом.

Нагадаємо, ще у вересні минулого року Кармазін запропонував додати ще одну статтю в Кримінальний кодекс України. Цією статтею передбачається покарання за голосування одного депутата за іншого - штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи строком до 2 років, або обмеження волі на строк до 2 років.

Ольга Подимай, Юрій Макарчук, Телеканал UBR.

Теги: политика депутаты верховная рада власть голосование кнопкодавство
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1771