Початок матеріалу читайте тут.

Громадянська мережа ОПОРА підготувала розслідування-звіт щодо блокувань парламентської трибуни різних держав, їх тривалостей та винуватців.

Турецька Республіка

У липні 2011 року депутати новообраних Великих національних зборів Туреччини від  Республіканської народної партії  (135 мандатів) та прокурдської Партії миру та демократії (36 мандатів) протягом двох тижнів відмовлялися приймати  парламентську присягу. Цей демарш спричинила позиція Центральної виборчої комісії та судових інституцій країни щодо невизнання повноважень депутатів, які на момент початку роботи парламенту перебували в слідчих ізоляторах або тюрмах. Неприйняття присяги опозиційними парламентарями блокувало роботу турецького парламенту, який складається з 550 місць. Не дивлячись на традиційно високий рівень конфліктності між провладною більшістю та опозиційною меншістю в Туреччині, сторонам вдалося знайти  компроміс.  Провладна Партія справедливості та розвитку, яку очолює прем’єр-міністр країни Реджеп Ердоган, та опозиційна Республіканська народна партія  підписали зобов’язальний документ щодо законодавчого вирішення проблеми із депутатськими мандатами. Після врегулювання конфлікту усі опозиційні парламентарі склали присягу.

У лютому 2012 року депутати від Республіканської народної партії заблокували парламентську трибуну, протестуючи проти прийняття змін до правил поведінки у Великих національних зборах Туреччини. На думку опозиціонерів, запропоновані зміни до регламентних документів спрямовувались на обмеження прав парламентської меншості. Парламентарі блокували доступ до трибуни та вимагали відставки спікера Джеміля Чічека. Після оголошення перерви в засіданні парламенту між депутатами зав’язалася бійка. У той же час, лідер Республіканської народної партії Кємаль Киличдароглу назвав блокування парламентської трибуни "демократичним актом".

Республіка Македонія

У грудні 2012 року депутати Соціал-демократичної партії здійснили спроби заблокувати засідання парламенту, на якому розглядався проект державного бюджету Македонії на 2013 рік. Спочатку соціал-демократи застосували метод "італійського страйку", запропонувавши надзвичайно велику кількість депутатських поправок до проекту бюджету. Пізніше опозиціонери забарикадувалися в залі пленарних засідань парламенту, не допускаючи депутатів провладної коаліції на свої робочі місця. Конфлікт набув такої гостроти, що поліції прийшлося евакуювати спікера з приміщення парламенту. У цей час перед будівлею законодавчого органу відбувалися опозиційний та провладний мітинги. Тим не менше, правлячій коаліції "Внутрішня Македонська революційна організація – Демократична партія македонської національної єдності" вдалося прийняти бюджет країни. Підрозділи поліції силою вивели опозиційних депутатів із парламентської зали, що дозволило провести результативне голосування.

Угорщина

У грудні 2011 року  депутати опозиційної фракції "Політика може бути іншою" прикували себе ланцюгами до огорожі перед парламентом Угорщини. До цієї акції також долучився  лідер Угорської соціалістичної партії Ференц Дюрчань, який у 2004-2009 рр. був прем’єр-міністром цієї країни. Депутати виступали проти прийняття парламентом нового виборчого законодавства та закону про Національний Банк. Поліція примусово припинила акцію парламентарів, затримавши їх на короткий час.  Треба зазначити, що зміст прийнятих законів та процес їх розгляду викликав критику з боку міжнародної спільноти, у т.ч. Європейської комісії.

Південна Корея

У Південній Кореї сформувалась традиція силових протистоянь між провладними та опозиційними депутатами Національної асамблеї. Зокрема, у грудні 2008 року депутати Великої національної партії за допомогою барикади з меблів заблокували доступ парламентарям опозиційної Демократичної партії на засідання комітету Асамблеї, який розглядав питання ратифікації угоди про зону вільної торгівлі між Південною Кореєю та США. Перед цим представники опозиції погрожували протидіяти будь-яким рішенням парламенту щодо цього документу. Під час спроб опозиції пройти на засідання комітету двома сторонами конфлікту використовувалися вогнегасники та металеві кувалди. Угода про зону вільної торгівлі між Південною Кореєю та США була ратифікована лише у листопаді  2011 року. При цьому, один із депутатів Демократичної партії перед остаточним голосуванням у знак протесту розпорошив у сесійній залі сльозогінний газ.

Індія

У серпні-вересні 2012 року опозиційні депутати блокували роботу двох палат парламенту Індії, вимагаючи відставки прем’єр-міністра країни Манмохана Сінгха. Парламентарі з фракції "Бхаратія джаната парті" унеможливлювали розгляд парламентом порядку денного, постійно викрикуючи звинувачення на адресу уряду.  Підставою блокування парламенту став звіт місцевої Рахункової палати, за даними якої країна втратила майже 34 млрд дол. США внаслідок неефективного продажу ліцензії на розробку вугільного родовища. Опозиція звинуватила прем’єр-міністра у корупційних діях та наполягала на його звільненні. Не дивлячись на активні протести  парламентської опозиції та масові вуличні акції, голові індійського уряду вдалося зберегти свою посаду.

Під час прийняття резонансних рішень парламенти нерідко зіштовхуються із зовнішнім тиском, який іноді набуває силових форм. До прикладу,  у вересні 2012 року учасники акції "Захопи Конгрес", які виступали проти прийняття в країні заходів бюджетної економії,  паралізували роботу нижньої палати парламенту Іспанії. У 2012 році парламент Греції схвалював нову антикризову політику на фоні багаточисельних мітингів та спроб протестувальників прорватися  в його будівлю. Ці приклади можуть слугувати своєрідним попередженням для українських депутатів, оскільки їх здатність вирішувати внутрішні проблеми є лише незначною складовою загальної ефективності парламенту.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: парламент депутаты мир блокирование расследование
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 814
Загрузка...
Загрузка...