Похвалилися і забули. Постанову Кабміну про скорочення кількості автопарку органів виконавчої влади урядовці проігнорували. Досі не продали жодної автівки. Тим часом міністри знизують плечима - продавати нічого. Бо машин у відомствах немає. А самі їздять чи то на власних авто, чи то на орендованих.

Уляна Дрючкова, журналіст:"Щоразу під час засідання уряду подвір’я Кабміну перетворюється на справжню виставку авто преміум класу. Мерседеси, Ауді, Лексуси, Тойоти. Чиновники на собі не економлять. Мінімальна комплектація таких машин стартує зі ста тисяч гривень".

Ще наприкінці минулого року глава уряду Микола Азаров підписав постанову Кабміну про встановлення ліміту легкових автомобілів, що обслуговують органи виконавчої влади. Протягом двох місяців відомства мали скласти перелік своїх чотириколісних і від зайвого відмовитися. Або передати іншим органам влади або фонду держмайна - на продаж.

Олександ Рябченко, голова Фонду держмайна України:"Не поступило, а ви вже хочете купувати? Прийде, тоді ми скажемо: "О вже є заявки будемо продавати"

У лютому питання обмеження автопарків на Кабміні піднімалося повторно. Азаров звинувачував своїх колег у бездіяльності.

Петро Андреєв, голова Державної фінансової інспекції: "Однозначно, требование премьер-министра запретить все аренды автомобильного транспорта. Сейчас будет идти продажа госимущества и тех же государственных автомобилей. И те государственные органы, которым по лимиту положены автомобили, и их у них нету - они их арендуют. А аренда составляет стоимость нового автомобиля."

Мінісоцполітики на це - байдуже. І далі їздять на орендованих авто.

Сергій Тігіпко, віце-прем'єр-міністр України": У нас має бути 5 автомобілів і зараз у нас є 5. Це власні чи орендовані? Орендовані. А ви на чому їздите? - У мене автомобіль, який мені дістався від попереднього віце-прем’єра і який належить до автопарку Кабінету міністрів"

Олександр Лавринович, міністр юстиції: "У нас було десять автомобілів, проблем немає, два підготовлено до передачі іншим центральним органам виконавчої влади. Приватна є у дружини, і я нею користуюся час від часу. А по службі їздите на службовій? Так, відповідно до закону про Кабмін. А що це за машина? Це автомобіль лексус."

Свою службову автівку Лавринович пообіцяв ще й показати. Поки слова не виконав. До слова, у дві тисячі дев’ятому міністр юстиції задекларував у довідці про доходи автомобіль марки Лексус КаЕс 350. Проте через два роки залишився без машини взагалі. Так записано у декларації. Ні міністерська робота, ні написання книг головному освітянину країни Дмитру Табачнику достатнього капіталу, вочевидь, не принесли. Бо за поданою декларацією Табачник на роботу їздить на машині ... родичів.

Дмитро Табачник, міністр освіти та науки, молоді та спорту: "Жодної автівки не було, міністр їздить на автівці свого брата, от і все. Мені нема чого скорочувати, тому що в нас немає службових автомобілів."

Микола Присяжнюк, міністр агрополітики та продовольства:"На превеликий жаль автівки зайвої не було. А на якій ви їздите? На приватній"

Правда у деклараціях міністра рендж ровера ми не знайшли. У документах записані мерседес та нескромний ...мазератті. Віктор Балога завжди з гордістю твердить, що їздить на власному авто. Правда в тій же таки декларації про доходи за минулий рік взагалі жодної машини не значиться. Отже, поки всі вимоги скоротити чиновницький автопарк мають протилежний ефект.

Микола Злочевський, міністр екології та природних ресурсів:"У нас их небыло. Теперь ми просим, чтобы нам разрешили арендовать хотя бы два. - А ви на чому їздите? На арендованой машине, за свои деньги."

Година оренди лінкольна, на якому їздить міністр екології, коштує в середньому півтисячі гривень. Це при тому, що у гаражі у Злочевського припадає пилюкою невідомо чий ролс ройс фантом. На господарські потреби уряду вже замовлено автоперевезень на вісімсот тридцять тисяч гривень, а в Генпрокуратурі купили автомобілів на три з половиною мільйона гривень, в Київраді орендують п"ять іномарок, день їзди на яких коштує тисячу двісті гривень. Дрібніші чинуші зі старших приклад беруть - так нещодавно рівненські лісники ославилися, купивши собі тойоту за п’ятдесят тисяч доларів, а в Хмельницькій облраді замовили таксі за дві тисячі на день. Уляна Дрючкова, Макс Масленіков, Олександр Павленко, Юбіар

Теги: автомобили экономия кабинет министров украины
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 7783