Проект кошторису на наступний рік парламентарі розглянуть на початку грудня. Прогнозує спікер Верховної Ради Володимир Литвин. А поки що депутати відклали розгляд документу. А все - через ціну на російський ресурс. Точніше - її відсутність. Економісти кажуть: зупиняти бюджетний процес в країні в надії на отримання знижки на газ - не професійно.

Цього тижня депутати не розглядатимуть проекту державного бюджету на наступний рік. Спікер каже, про це попросив премєр-міністр. Аж поки не завершаться газові переговори між Києвом та Москвою. В уряді все ще сподіваються на знижку.

Володимир Литвин, голова Верховної Ради України: "Уряд попросив відкласти цей документ. Ми - як тільки буде формула визначена, і відповідно – ціна на газ для України, потрібно буде доба чи дві доби для того, щоб перерахувати ряд показників бюджету і після того його розглянуть".

То ж ймовірно, кошторис на 2012-й країна отримає як раз під новорічні свята. Економісти називають такі дії українського уряду непрофесійними. Адже в проект заклали доволі високу ціну на імпорний газ.

Андрій Новак, економіст: "Проект бюджету закладав із запасом ціну, 414, яка на третину вища, ніж середньорічна в цьому році. Чому відклали процес бюджетний по вій країні через одні тільки переговори по одній товарній номенклатурі, дуже важко зрозуміти".

Тим більше, що ціна на газ все одно буде нижчою, ніж закладена зараз у бюджеті. Російські економісти прогнозують: у 2012-му для України вона становитиме близько 350 доларів за тисячу кубів. Все через світові ціни на нафту, до яких прив'язана формула розрахунку за російський газ. А останнім часом вона дешевшає. Тому зупиняти бюджетний процес через невизначеність із ціною на ресурс - не варто.

Теги: цена бюджет газ парламент телеканал ubr новости
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 723