Опозиція з більшістю так і не домовились про остаточну редакцію закону про вибори. Тому у четвер парламент його не розглядатиме. У більшості кажуть: поступились опозиції у 80% питань. У меншості це спростовують. Та лякають нелегітимністю плебісциту.

З початку тижня між депутатами тривають консультації з приводу нового закону про вибори. У більшості кажуть: опозиція погодилась на змішану виборчу систему, але в іншій пропорції. Триста народних обранців - по мажоритарних округах, та 150 по закритих партійних списках. Регіонали не згодні. Не хочуть поступатися і участю у виборах партійних блоків.

Володимир Олійник, народний депутат України: "Ми сказали: ми не заперечуємо, це прийнятна може бути позиція при умові, що блоки чимось відрізняються від партій. Вони можуть бути більш потужні об’єднання, 5-10-20 партій можуть об’єднати, тому напевно повинний бути і збільшений бар’єр".

На думку регіоналів, прохідний бар’єр для блоків має бути – 6% голосів виборців, для партій – 5%. В опозиції кажуть: з нинішньою редакцією закону чесних виборів не вийде. Адже там зазначено, що виборчі комісії формуватиме партія влади. А також надається можливість за два дні до виборів знімати кандидатуру народного обранця за рішенням суду.

Андрій Павловський, народний депутат України: "Є усталена європейська практика, коли виборчі закони пишуться разом з опозицією. Ц нас це ігнорується. В такому випадку є резолюція Європарламенту, там чітко написано, що якщо буде прийнято виборчий закон без зауважень опозиції, то ЄС не буде визнавати ці вибори легітимними".

Якщо ж депутати не знайдуть компромісу у виборчому питанні, то цього четверга або розглядатимуть уже зареєстровані проекти законів про вибори, або доопрацьовуватимуть документ у спеціально створеній комісії.

Теги: закон выборы депутаты верховная рада оппозиция
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 670