Новопризначений міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко виклав повідомлення на своїй сторінці у Facebook, де пояснив, чому прийняв сьогоднішнє рішення та які пропозиції щодо роботи на цій посаді надав Віктору Януковичу. Наводимо його повідомлення повністю.

"Останні тижні були для мене дуже непростими. Рішення, яке я мав прийняти, ймовірно, приймаються кілька разів у житті і даються нелегко. Приємною несподіванкою стала така кількість небайдужих до мене людей як серед друзів по фейсбуку, так і серед журналістів, експертів та політиків. Основні застереження та ризики, які були висловлені: "Ви самі нічого не зміните", "Ви позбавляєте себе політичної перспективи", "не допомагайте їм" тощо. Ваша щира участь у моїй долі та об’єктивні поради допомогли мені визначитись. Поставивши на одну чашу терезів особисті політичні амбіції, а на іншу – ситуацію в економіці…. Рішення я прийняв.

Декілька фактів. Ми з вами знаємо і соціологічні дослідження це підтверджують, що ситуація в економіці важка. Сьогодні вперше на моїй пам’яті 65% українців незадоволені розвитком ситуації в державі, і більше 50% переконані в тому, що треба робити зміни. Поєднання глобальних економічних загроз і несприятливих внутрішніх факторів зумовлюють зростання ризиків для України. Ось повідомлення лише останніх трьох тижнів: "За грудень, січень та лютий різко уповільнилось зростання промвиробництва", "Переговори з МВФ "зайшли в глухий кут", "Пікове навантаження на суверенний та корпоративний борг припадає на 2012-2013 рр.", "S&P понизило прогноз рейтингу України до "негативного", "Зниження темпів зростання обсягів прямих іноземних інвестицій", "Із-за несприятливих умов значно зростають ризики аграрного сектору", "Переговори з РФ щодо зниження ціни на газ зайшли в тупик", "Україні загрожує нова "торгова війна" (з Росією). Цей список можна продовжувати на жаль достатньо довго. Переконаний, що в інтересах країни, а не окремих політичних партій - владних чи опозиційних, необхідно прийняти та реалізовувати зрозумілу професійну антикризову політику з мінімізації цих загроз, адже від економічної кризи постраждають всі.

Читайте також: Порошенко буде міністром 5 місяців - ЗМІ

І наостанок щодо мого рішення. Перед тим, як його прийняти, я стисло виклав свої пропозиції, які віддав Президенту. Вважаю справедливим, якщо Ви так само будете ознайомлені з їх змістом. Це те, що я збираюсь робити.

ПРОПОЗИЦІЇ.

Європейські цінності та стандарти мають стати засадничими якостями економічної політики України. Демократичні пріоритети розвитку повинні бути головними у державній політиці.

А. Прозорість економічної політики

Впровадження європейських стандартів, виведення економіки з тіні.

1. Прозора, спрощена і зрозуміла система державних закупівель.

2. Відкрита публікація статистичних показників економічного розвитку в загальнонаціональному, регіональному та галузевому розрізах за міжнародними стандартами. Забезпечення громадськості та інвесторів інформацією щодо поточного економічного стану. Приведення системи показників економічного розвитку до єдиних європейських стандартів.

3. Оцінка дій виконавчих органів щодо впливу на ВВП. Обов’язкова експертиза Мінекономіки фінпланів державних компаній та підприємств, оприлюднення їх фінансової звітності.

В. Свобода підприємницької діяльності

Підтримка національного виробника, забезпечення сприятливого ділового клімату, створення нових кваліфікованих робочих місць.

4. Захист бізнесу від силового тиску, ліквідація можливостей безпідставного втручання правоохоронних органів у господарську діяльність. Введення фінансової відповідальності за завдання економічної шкоди.

5. Спрощення системи реєстрації прав власності. Відкритий доступ до ЄДРПОУ. Організація роботи чиновників з підприємцями за принципом "прозорого офісу".

6. Дерегуляція ведення бізнесу, скорочення переліку, спрощення порядку та зниження вартості надання послуг органами державної влади та державними підприємствами.

7. Реформування ринків енергетичних та продовольчих ресурсів у відповідності із європейськими стандартами та критеріями екологічної безпеки.

С. Ефективність використання ресурсів

Забезпечення конкурентної спроможності національної економіки. Вирівнювання макроекономічних дисбалансів.

8. Трансформація системи національних проектів у перелік пріоритетних напрямків державної підтримки інвестицій, зокрема у сферах енергозбереження та диверсифікації джерел постачання енергоресурсів.

9. Дієва підтримка експорту шляхом впровадження системи експортного кредитування та страхування ризиків, політичної підтримки українських виробників на зовнішніх ринках.

10. Захист внутрішнього ринку від несумлінної конкуренції з боку іноземних виробників у відповідності з нормами та правилами СОТ. Протидія надходженню на український ринок недоброякісної та небезпечної продукції.

11. Створення цивілізованих умов для земельної реформи, які забезпечуватимуть захист прав власності земельних ділянок, сприятимуть розвитку сільськогосподарського виробництва та залученню інвестицій в аграрний сектор. Законодавче врегулювання мінімальної ціни на землю та забезпечення розвитку інфраструктури села.

12. Докорінне реформування системи державних резервів стратегічних ресурсів".

Читайте також: Порошенко відхрестився від вступу в ПР

Нагадаємо, сьогодні Президент Віктор Янукович підписав указ про призначення П.Порошенка міністром економічного розвитку і торгівлі України.

Теги: порошенко янукович
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3449