Позаблоковість України ускладнить її рух до ЄС, переконані у Словаччині. Євросоюз не сприйме нашу державу без участі у Північноатлантичному альянсі. Адже це основа безпеки усіх країн-учасниць, які інтегровані в один військовий союз. Відмова від НАТО - це ще й удар по власній безпеці та військово-промисловому комплексу. Додають уже наші спеціалісти. Занадто дорого сьогодні обходиться нейтралітет.

НАТО та Євросоюз - нероздільні. Приєднатися до ЄС без інтеграції військової сфери - Україна не зможе. Позаблоковість - це ризикований вибір. Переконаний аналітик Словацької асоціації зовнішньої політики Іво Самсон. Каже: його держава у 90-ті теж займала позицію нейтралітету. Бажаючи отримати дивіденди від посередницької ролі між Заходом та Росією. Проте вчасно зрозуміла: такий сценарій згубний.

Іво Самсон, аналітик словацької асоціації зовнішньої політики: "Я сумніваюся, що ЄС зможе сприйняти таку країну, яка не додасть ніяких переваг до євро безпеки. У євросоюзі врешті-решт є спільні збройні сили, які забезпечують стабільність в регіоні. Позаблоковість робить Україну вразливою. Словаччина це вже пройшла".

Не від НАТО залежить вступ України до ЄС. Додають вітчизняні аналітики. Однак це уповільнить наш рух до єврозони та матиме економічні наслідки. Інтеграція до альянсу спростила б доступ вітчизняного озброєння на європейські ринки, а військово-промислового комплексу - до надсучасних технологій. Виграшне було б об’єднання таких гігантів, як АНТК імені Антонова із транснаціональними корпоціями. Це дозволило б створювати літаки, спроможні конкурувати з найбільшими виробниками Європи та Америки.

Микола Сунгуровський, директор військових програм центру Разумкова: "В кооперации с Россией большую роль имеет политический фактор. К сожалению. Если бы просто речь шла например о приходе российского капитала, который не зависит от государства -частного капитала, я было бы обееми руками за. Сейчас вообще такие тенденции идут, что конкурентом можно быть только в составе какой-то транснациональной компании, корпорации, мощного обьединения".

Військові фахівці позитивно оцінюють нові проекти України. Зокрема, будівництво корветів та регіональних повітряних суден. Утім лише цим наша держава себе не захистить. А без фінансування нових розробок уже за 10 років узагалі може втратити статус експортера зброї.

Теги: экономика ес нато телеканал ubr новости
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1040