Президент Польщі Броніслав Коморовський підтвердив, що приїде до Ялти на саміт лідерів країн Центральної Європи. Про це він сказав журналістам у Словаччині, де брав участь у зустрічі керівників держав Вишеградської групи – Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини.

Вышеградская четверка обсудит ситуацию в Украине

Таку заяву польський президент зробив повторно та потри те, що від участі в ялтинській зустрічі, запланованій на 11-12 травня, відмовилися президенти Німеччини, Чехії, Словенії, Хорватії, Словенії, Естонії, Австрії, Італії та інших країн – всього понад десяти. Декотрі з них пояснили свою відмову протестом проти ставлення української влади до ув’язненої екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

"Ялта може стати доброю нагодою для того, щоб підказати українській стороні, аби вона вирішила внутрішні проблеми", - сказав польський президент.

Кто из президентов не приедет на саммит в Ялту

За його словами, від цього залежить не лише імідж України, а й перспектива ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС.

Таким чином пан Коморовський відкинув будь-який бойкот України з боку офіційної Варшави – ні під час саміту, ні під час матчів Євро-2012, каже наш польський кореспондент Петро Куспись.

Парламентарии мира направили Януковичу обращение

Коментуючи заклики про бойкот футбольної першості в Україні, Броніслав Коморовський сказав, що такі дії з боку європейських лідерів, зокрема Європейської Комісії, "не вирішують жодних важливих з точки зору Польщі проблем".

За даними українського МЗС, окрім польського президента, свою участь у ялтинському саміті підтвердили президенти Словаччини та Молдови.

Теги: саммит комаровский ялта
Источник: BBCUkranian.com Просмотров: 948