Чинна коаліція Німеччини схвалила кандидатуру Йоахіма Гаука на посаду кандидата президента країни. 72-річного політика погодили всі члени більшості. Його навіть підтримала опозиційна Соціал-демократична партія.

Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "У нас є одна мета - обрати гідного кандидата на посаду президента Німеччини. Тому, представники всіх політичних сил зібралися і конструктивно провели обговорення. Результат цих переговорів успішний. Ми визначилися із кандидатом в президенти ФРН".

Гаук брав участь у президентських виборах у 2010 році, але тоді поступився Крістіану Вульфу. Нагадаємо: колишній глава держави подав у відставку під тиском ЗМІ та опозиції, які звинувачували його в корупції. Про рішення покинути посаду він оголосив 17 лютого, на наступний день після того, як прокуратура Ганновера звернулася до Бундестагу з проханням позбавити президента імунітету.

Йоахім Гаук, кандидат у президенти Німеччини: "Я навіть не можу передати, які відчуття наразі переповнюють мене. Я зійшов з літака, сів у таксі, коли мені зателефонувала Ангела Меркель. Я й досі трохи розгублений. Але обіцяю зібратися та плідно працювати на благо своєї держави. Я подбаю про те, аби інтереси нашої нації стояли понад усе".

За законами ФРН, вибори повинні пройти протягом 30 днів з моменту відставки попереднього президента. Тобто не пізніше ніж 18 березня.

Теги: германия политика президент власть йоахім гаук
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 655