Президент Росії Володимир Путін обговорить проблеми енергетики 21 грудня з лідерами Європейського Союзу в Брюсселі, де відбудеться саміт Росія-ЄС.

Россия готовит Украине неприятный подарок "под елочку", - мнение

Про це повідомляє видання EurActiv, передає "Українська енергетика".

Питання енергетики будуть серед перших на порядку денному, проте повторення явища під назвою "новорічні газові війни" є малоймовірним.

Про можливість повторення конфлікту між Росією та Україною в енергетичній сфері видання розмірковує в світлі скасування зустрічі Януковича та Путіна напередодні.

"Під час саміту Росія має намір передати ЄС оновлений проект договору про міжнародні газопроводи", - повідомив міністр енергетики Росії Олександр Новак.

За повідомленнями ЗМІ, Новак заявив, що проект угоди охоплює лише два основні об’єкти – "Північний потік" з трубопроводами OPAL та NEL, які з'єднують його із європейською газовою мережею, та "Південний потік".

Росія очікує, що угода зможе сформувати базу для виключення згаданих трубопроводів з-під дії Третього енергетичного пакету ЄС, що гарантує видобувним компаніям доступ до інфраструктури, яка належить іншим.

Російська влада хоче, щоб Брюссель дав трубопроводам статус TEN-E (Транс'європейських енергетичних мереж), що унеможливить застосування до них правил про доступ третіх сторін та розділення діяльності з продажу газу та з управлінням газовими мережами.

"Ми вітаємо те, що Росія бере на себе ініціативу обговорити "Північний потік" та "Південний потік", тому що країни-члени ЄС просили Єврокомісію координувати позицію Спільноти щодо проекту, наприклад міжурядові угоди та оцінку екологічного впливу", - заявила речниця Комісара ЄС з питань енергетики Марлен Хольцнер.

Вона додала, що правила ЄС з лібералізації енергоринку дійсно передбачають ряд винятків "за дотримання певних умов".

"Це стосується, наприклад, доступу третіх сторін", - сказала Хольцнер.

"Ми готові трактувати існуюче законодавство прагматично та залучені до дискусій з Російською Федерацією щодо винятків, передбачених Третім енергетичним пакетом", - зазначила вона.

Хольцнер також сказала, що Єврокомісії відомо про те, що Росія запропонує рамкову угоду щодо інфраструктури.

"Ми звернули увагу на російську пропозицію та розглянемо її", - заявила вона.

"Газпрому" не хватает шельфа

Раніше повідомлялося, що Росія пропонує Європейському Союзу виключити газопроводи в обхід України"Північний потік" і"Південний потік" – із зони дії норм Третього енергетичного пакету.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: ес путін турбопровід
Источник: Реальна економіка Просмотров: 3484
Загрузка...
Загрузка...