Верховна Рада ухвалила проект бюджету на наступний рік. Поки що у першому читанні. Утім, під час обговорення фактично всі зміни були відхилені. Тож документ майже не змінився з початкового вигляду, запропонованого Кабміном.

В опозиції вже назвали проект бюджету "ганебним". Бо його готували без прогнозів грошової політики Нацбанку. Також у ньому багато помилок. Натомість, у профільному комітеті виправдовуються: поправок було стільки, що для їх задоволення потрібно майже вдвічі збільшити витратну частину - на 386 мільярдів гривень. Однак депутати порадили уряду до другого читання провести моніторинг стану світової економіки. Бо існують ризики невиконання запланованих показників. У партії більшості вже прогнозують, що остаточний варіант ухвалять лише з третьої спроби.

"Парламент має переглянути пріоритети фінансування, зрозуміти, що сьогодні не тільки криза у владних кабінетах, а вона більш всього в кишенях наших громадян. І все-таки спрямувати більшість коштів на підвищення фінансування в соціально-культурну сферу і житлово-комунальну сферу", - вважає народний депутат України Микола Катеринчук.

"Бюджет розроблений на, так званому, песимістичному сценарії, на найгіршому з прогнозів. Це реалістично, враховуючи і чинники внутрішні, і зовнішні. Краще ми помилимось, і наприкінці наступного року буде перевиконання бюджету, аніж буде помилка в зворотній бік", - підсумовує народний депутат України Олексій Плотніков. Передає телеканал UBR.

Теги: верховная рада ubr бюджет-2012
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 627