П'ятивідсотковий прохідний бар'єр та змішана система. Парламент сьогодні в цілому ухвалив новий закон про вибори народних депутатів. За - 366 нардепів. Один з головних пунктів закону - виборчим блокам заборонять йти на вибори. Участь у них можуть брати тільки партії. Тепер слово за Президентом, він має підписати документ.

Обирати депутатів українці будуть інакше. Сьогодні зранку у Раді представили новий варіант закону, який спільно розробили народні обранці з більшості та опозиції. Спеціально створена для цього комісія працювала вчора до четвертої ранку. У ній взяли участь представники усіх фракцій, окрім БЮТу. Ті покинули засідання. За основу взяли документ, який розробив Мінюст. За словами регіоналів, у ньому повністю враховані зауваження Венеціанської комісії.

Владислав Забарський, народний депутат України: "Было принято решение принять все 100 процентов замечаний от оппозиции, которые, как они сами называют, касаются демократизации избирательного процесса. Что касается их политичесиких требований, то это вопрос переговорный, и он будет обсуждаться в дальнейшем"

В опозиції не задоволені змішаною системою, за якою 225 народних обранців обиратимуть за мажоритарними округами, стільки ж за партійними списками. Пропонують, щоб від політичних сил мандати отримували 300 депутатів. Також вимагають допустити до участі у перегонах блоки.

В'ячеслав Кириленко, народний депутат України: "Мова має йти на нашу думку про збереження блоків, і не підвищення прохідного бар’єра, тоді це демократичний підхід до справи. Все решта – це маніпуляції з метою концентрації влади в майбутньому парламенті в одних руках".

І чи не найголовніше – прохідний бар’єр. Депутати з меншості вимагають його знизити. В ідеалі - до відсотка. У документі прописали – 5%. В опозиції кажуть, влада не погоджується на зменшення, бо не хоче допустити у Верховну Раду свіжі сили. Адже тривідсотковий бар'єр наступного року подолають щонайменше дві новІ політичні партії.

Сергій Міщенко, народний депутат України:"Зрозуміло, що в наступному парламенті їм треба мажоритарщиків загнати до себе в коаліцію. І не треба, щоб була там Свобода і Удар, тому що зрозуміло, що вони будуть об’єднуватись з опозиційними і створювати свою більшість".

У підсумку політичні вимоги опозиції так і залишили на рівні "дискусії". Закон у цілому ухвалили вже увечері. За документ проголосували понад 366 народних обранців. Жодного голосу проти. Тепер документ чекатиме на підпис президента.

Теги: закон выборы эксклюзив закон про выборы народных депутатов
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1301