Кілька рамок для сканування, купа охорони та сумки навиворіт. Це Микола Азаров приїхав поговорити із громадськістю про впровадження міжнародної ініціативи "Партнерство. Відкритий уряд." Наскільки прозорою готові зробити свою діяльність вітчизняні чиновники – з’ясовувала Уляна Дрючкова.

Українські можновладці готові показувати доходи свої та родичів, більше комунікувати із суспільством і викласти всі свої рішення в Інтернет. Ще восени Віктор Янукович розчерком пера зобов’язав Україну стати активним учасником міжнародного партнерства "Відкритий уряд".

Дивіться також: Депутатська кузня: Як в Україні стати чиновником та скільки це коштує?

Міжнародну ініціативу прозорості влади запровадили американці та бразильці. Сьогодні вже близько сорока держав заявили про намір приєднатися до Партнерства. Ми - серед них.

Микола Азаров, прем'єр-міністр України: "Мы публично заявляем, что Украина готова взять на себя конкретные обязательства и внести ощутимый вклад в становление культуры государственного правления, новой культуры диалога власти и общества как в нашей стране, так и способствовать этому по всему миру".

З грудня по квітень влада спільно із громадськими організаціями мали розробити національний план. Із завданням справилися. Уже найближчим часом урядовці пророкують появу порталу електронних заяв і запитів громадян та єдине вікно електронної звітності.

Читайте також: Сколько стоит стать политиком

Володимир Семиноженко, голова Держагентства з питань науки та інновацій: "На всі ці речі - біля 50 мільйонів, враховуючи, що треба створювати адміністративний портал, ми сподіваємося що ще уряд допоможе при змінах на бюджету на цей рік".

Найбільше у Кабміні пишаються ухваленим ще минулого року законодавством у сфері вільного доступу до інформації. Мовляв, тепер влада стала ближчою. Водночас самі міністри від журналістів тікають та відгороджуються чорними стрічками. Не йдуть на контакт і багато інших відомств - десятки запитів лише у нашій редакції залишилися без відповіді.

Євген Бистрицький, виконавчий директор міжнародного фонду Відродження: "Треба доопрацювати закон про доступ до публічної інформації прийняттям підзаконних актів. Хоча тут говорилося, що він працює, він не спрацьовує. Це я можу точно сказати, є багато грифів для службового користування, яким закривається доступ до інформації".

Тим часом у Кабміні готують делегацію до Ріо-де-Женейро, де наші дипломати 9 квітня представлять український план дій міжнародній спільноті. Прозорим та відкритим уряд має стати до кінця 2013 року.

Теги: политика депутаты власть
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1550