Федеральний президент Німеччини Крістіан Вульф опинився у центрі скандалу. ЗМІ країни звинувачують його у погрозах та перевищенні службових повноважень. Вульф начебто особисто телефонував шеф-редактору однієї з німецьких газет та вимагав зняти з випуску компрометуючий матеріал. Громадськість одразу відреагувала на новину закликами відправити главу держави у відставку. Тож він змушений був вибачитися.

Крістіан Вульф, президент Німеччини: "Як президент, я хотів би у цій ситуації діяти об’єктивно. Я не порушив закону і не порушив конституції. За тих обставин я відчував себе жертвою, а не керівником. У мене, як у звичайного громадянина, виникли запитання, і я хотів, щоб мені дали адекватні відповіді".

Матеріал, який присоромив Крістіана Вульфа, стосувався фінансування його іпотечного кредиту. Главу держави запідозрили у тому, що користуючись службовими зв’язками, він отримав позику на дуже лояльних умовах. Під час телефонної розмови з редактором Вульф просив відкласти публікацію статті на день, допоки він не повернеться із закордонного відрядження.

Крістіан Вульф, президент Німеччини: "Подивіться на це, як проста людина. Ви перебуваєте у бізнес-подорожі. Берете участь у десяти зустрічах щодня, і раптом дізналися про те, що на батьківщині про вас розповсюджують неправдиву інформацію. Вам доведеться пояснити усе вашим близьким. Громадськість чинить тиск. Я відчув себе безпомічним".

Крістіан Вульф дійсно отримав позику у розмірі півмільйона євро від одного з бізнесменів Німеччини. Підприємця вважають другом президента. Втім, сам Вульф наполягає, що з кредитором товаришує його дружина.

Теги: германия президент скандал
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1036