Народні обранці працюватимуть за одну зарплату. "Регіонали" пропонують скасувати депутатські пільги в бюджеті на наступний рік. І припинити спекуляцію на цю тему. В опозиції погоджуються.

Припинити спекуляції на темі депутатських пільг і скасувати їх у бюджеті на наступний рік. Із такою пропозицією виступили "регіонали" на засідання погоджувальної ради.

Олександр Єфремов, голова фракції ПР у Верховній Раді: "Есть необходимые средства для обеспечения работы депутатов. А все, что касается льготных режимов – это надо отменить, и само понятие снять. И это надо отразить системно в государственном бюджете, что и предлагаем сделать".

Як пояснив спікер парламенту Володимир Литвин, у держкошторисі на наступний рік уже закладена норма, за якою слугам народу "уріжуть" усі соціальні пільги, залишать тільки зарплату і відшкодування проїзду. Пенсії депутатам уже скоротили вдвічі – до 8 тисяч гривень. А також їх позбавлять таких преференцій, як безкоштовне оздоровлення і житло. Цього року народні обрАнці отримали від держави 17 службових квартир. Але в майбутньому, прогнозує спікер, винайматимуть помешкання за власний кошт. В опозиції додатково пропонують не платити зарплату депутатам-прогульникам.

Микола Томенко, віце-спікер Верховної Ради України: "Я думаю, було б справедливо, щоб адекватно оцінювати. Ви знаєте, вираховувати за пропуски. І на засіданні планерному, і на засіданні комітетів. Тоді буде по-чесному. Томі що якщо 150 депутатів працює, а решта – не працює, не справедливо, щоб всі вони отримували однакову заробітну плату".

Нардепи зазначають: теоретично можна буде оскаржити скасування будь-яких пільг, у тому числі і депутатських у Конституційному суді. Оскільки він уже двічі ухвалював рішення, що законом про держбюджет не можна скасовувати інші законодавчі норми, у тому числі ті, які гарантують пільги. Проте спікер упевнений: напередодні парламентських виборів слуги народу на такий крок не зважаться.

Теги: бюджет экономика политика власть льготы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3042