За минулий місяць Україна пережила два найголовніших акта телефонної дипломатії: з польським Президентом Броніславом Коморовським з приводу парламентських виборів та Президентом Росії Володимиром Путіним. На думку політолога Володимира Фесенка, ці розмови стали одними з ключових зовнішньополітичних подій листопада.

Азербайджан поможет Украине торговаться с Газпромом

Політолог запевняє, що наразі стосунки України з Росією непрості, одна із причин тому скорочення обсягу закупівлі газу. З іншого боку зовнішньополітичного простору існує Європа, яка, зі слів Фесенка, також демонструє останнім часом неоднозначне ставлення до України та її євроінтеграційних намірів.

Підсумовуючи події листопада, Володимир Фесенко зазначив, що у зовнішньополітичному житті країни склалася низка ключових ситуацій. По-перше, Президент України Віктор Янукович відвідав Кіпр. "Це важливий візит. Кіпр, по-перше, один із головних інвесторів України, по-друге, його люблять українські олігархи. І не варто забувати, що Кіпр це ЄС", наголосив Володимир Фесенко. Щодо стосунків України та Європи в цілому, то Фесенко зазначив, що ЄС "не хоче нас відштовхувати", тому відкладає на потім саміт та розгляд питання умов підписання Угоди про Асоціацію.

"Саміт спочатку планували провести у грудні, проте ще до виборів дату перенесли. Можливо, він відбудеться в січні або у лютому. Європа хоче залишати інституційний діалог з Україною, проте ще не наважується говорити про Угоду. В самому ЄС досі не існує однозначної позиції щодо України. Наприклад, країни старої Європи вважають, що треба "заморозити" питання Угоди на певний час", зазначив політолог.

Україна попередила Росію про скорочення закупівель газу

Окрім дискусії навколо "європейського питання", наразі загострилося питання стосунків з Росією, зокрема, актуальним залишається обговорення "газових дилем". "На заяви перших українських осіб про скорочення обсягу закупівлі російського газу "Газпром" відреагував напівофіційними погрозами. Вдаватися до судових позовів Росія поспішати не буде. Розкривати різні комерційні таємниці росіяни не хочуть", наголосив Фесенко.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина россия газ политика
Источник: regionews.com.ua Просмотров: 983