Можливе скасування ЦВК своїх постанов не створює визначені законом правові підстави для призначення повторних чи проміжних виборів. Таку думку висловив президент Інституту правової політики Микола Оніщук, коментуючи резонансне рішення ВАСУ.

Оппозиция инициирует увольнение 7 судей ВАСУ

Як відомо, 8 лютого Вищий Адміністративний суд України своїм рішенням позбавив депутатських повноважень нардепів Олександра Домбровського і Павла Балогу.

Крім того, своїм рішенням суд визнав недостовірними результати виборів народних депутатів в одномандатних округах No. 11 (Вінниця) та No. 71 (Закарпатська обл.), де обрані відповідно Олександр Домбровський та Павло Балога, скасував постанови ЦВК в частині реєстрації вказаних народних депутатів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України. ВАСУ також визнав неможливим достовірно встановити результати виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 в одномандатних округах No. 11 і No. 71 і вказав на необхідність проведення повторних виборів в цих округах.

В той же час, як зауважив екс-міністр юстиції Микола Оніщук ст. 81 Конституції України передбачає виключний перелік підстав для припинення повноважень народного депутата, а саме: складення повноважень за його особистою заявою; набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім; припинення його громадянства або виїзду на постійне проживання за межі України; смерть.

"Отже, рішення суду, якщо це не є обвинувальний вирок, не створює правових підстав для припинення повноважень народного депутата", - відмічає експерт.

Таким чином, навіть за умови, що ЦВК на виконання рішення суду скасує свої постанови чи ухвалить нові, це не буде мати наслідком припинення їхніх повноважень, оскільки О. Домбровський та П. Балога вступили на посаду народного депутата (набули повноважень) у відповідності до вимог ст. 79 Конституції України.

Оппозиция не сможет уволить судей ВАСУ, - ПР

Відтак, у ЦВК відсутні підстави для призначення проміжних та повторних виборів в округах No. 11 та No. 71 у зв'язку з тим, що конституційний склад Верховної Ради не може бути збільшений. Крім того, Центрвиборчком не зможе призначити проміжні чи повторні вибори, оскільки відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів" (ст. 15) для цього відсутні правові підстави.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: суд депутаты вр васу
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1060
Загрузка...
Загрузка...