Де саме перебуватиме президент 19 грудня: на засіданні ЄврАзЕС у Москві чи на саміті Україна-ЄС у Києві - і досі не відомо. Сам голова держави запевнив: буде там, де потрібно. Заяви про візит до Москви з'явилися не на порожньому місці. В опозиції вважають - оточення глави держави у такий спосіб намагається шантажувати Європу. Адже підстав для скасування саміту 19 грудня - досить багато. Тимошенко досі за ґратами, і відпускати її, схоже, влада не збирається. Віктор Янукович особисто так і не вніс ясності, чи буде присутній на грудневому саміті Україна-ЄС у столиці.

Віктор Янукович, Президент України: "Де я буду 19 числа. Буду там, де мені необхідно бути, там і буду".

Учора з'явилась інформація про те, що саме 19 грудня президент поїде до Москви - на засідання Міждержавної ради ЄврАзЕС. Російська сторона цю інформацію спростувала. Пізніше видання "Комерсант-Україна" - з посиланням на власні джерела - повідомило, що таку "провокацію" підготували в апараті самого глави держави - на Банковій.

Павло Коваль, депутат Європарламенту від Польщі: "Я думаю, что в этой области будет и происходит очень серьезный процесс дезинформации. И мы не должны смотреть за всеми псевдоинформациями, котоыре в этом контексте появляються".

19 грудня може стати вирішальним для України. Цього дня планують підписати угоди про асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі. Обидва документи готові, підтверджують дипломати. Водночас голова Комітету з євроінтеграції Борис Тарасюк вважає, саміт під загрозою зриву - через судовий процес над Юлією Тимошенко. В останній резолюції Європарламенту прізвище екс-прем'єра згадане одразу в чотирьох пунктах.

Борис Тарасюк, голова комітету ВР із питань євроінтеграції: "Це свідчить про дуже серйозну занепокоєність, яка існує в Європарламенті. Отже на підставі всієї цієї інформації, я ставлю під сумнів навіть можливість проведення саміту і парафування угоди, якщо не буде змінено ставлення влади до зокрема цієї резонансної справи".

Віталій Кулик, політолог: "Візит двох міністрів закордонних справ у Донецьк, візит президента Польщі – це спроба знайти якийсь компромісний варіант, якесь формулювання, яке влаштувало би всіх. Але однозначно Київ має отримати меседж про перспективу членства. Це може бути не прописане і самій угоді, але прозвучати з боку офіційних європейських чиновників".

Але поки що єврочиновники подають протилежні сигнали. Цього ж дня голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Тейшейра заявив: політична ситуація гальмує підписання угоди про асоціацію. Він висловив сподівання, що справу Тимошенко буде вирішено. Окрім цього, у Євросоюзі переймаються і майбутніми парламентськими виборами. Висновок дипломата невтішний: у ЄС не впевнені - чи варто підписувати договори вже зараз.

Теги: янукович саммит украина-ес
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1297