Одразу три визначальні для України події заплановано на 18 жовтня. У Верховній раді розглянуть законопроект про декриміналізацію. Тим часом у Донецьку зустрінуться президенти України та Росії, а у Санкт-Петербурзі пройде саміт країн СНД. Політологи кажуть: від того, що депутати ухвалять у парламенті, залежить майбутній візит Віктора Януковича до Брюсселю. А у перспективі і підписання угоди про зону вільної торгівлі. Москва ж скористається газовим козирем та сваркою із ЄС аби переманити Київ на користь митного союзу.

18 жовтня стане гарячим днем для парламенту. Саме у вівторок депутати планують розглянути законопроект про декриміналізацію. Якщо закон ухвалять, то Україна має всі шанси налагодити відносини з Євросоюзом. Адже це дозволить реабілітувати Юлію Тимошенко. Такою є основна вимога Єврокомісії перед Україною на шляху до асоціації. Натомість провал законопроекту поставить під сумнів візит Віктора Януковича до Брюсселю, який заплановано на 20 жовтня. А у майбутньому стане причиною відмови ратифікувати угоду про зону вільної торгівлі з боку країн Єврозони.

"При такому розвитку подій я сумніваюся, що всі члени Євросоюзу ратифікують цю угоду . А без ратифікації всіх неможливо і її підписання", - попереджає директор Агентства з моделювання ситуацій Віталій Бала.

Погіршенням стосунків офіційного Києва із Брюсселем вже активно користується Росія. Тональність Москви, на відміну від єврочиновників, значно пом’якшала. До того ж у білокам’яної є ще один козир - ціна на газ. Ним вона і скористається під час зустрічі президентів у Донецьку та Саміту країн СНД у Санкт-Петербурзі. Не випадково в Кремлі заговорили і про повернення до обговорення теми митного союзу із Києвом.

"Росіянам вигідно, щоб Тимошенко залишалась у в’язниці. Тому що тоді, в умовах протистояння з Євросоюзом, збільшується шанс, що україна може розчаруватися в Європі. Якщо вона не отримає нової угоди, тоді буде більше шансів запросити знову Україну до Митного союзу, а можливо, на таких умовах, які були більш цікаві для України", - вважає директор Центру політичних досліджень "ПЕНТА" Володимир Фесенко.

Та часу для вибору у Банкової залишилось обмаль. Додають аналітики. Якщо до кінця листопада участь Юлії Тимошенко у виборах залишиться під питанням, то про європерспективу України говорити вже не доведеться. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ubr евроинтеграция таможенный союз
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 671