Як і Європейський Союз, Сполучені Штати розчаровані обвинувальним вироком, винесеним 27 лютого колишньому міністру внутрішніх справ Юрію Луценку, та засудженням екс-прем’єра Юлії Тимошенко, і черговий раз закликають уряд України звільнити колишніх високопосадовців. Про це йдеться в офіційній заяві місії США в ОБСЄ щодо колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка.

Читайте також: Страсбург змусить звільнити Луценка

"Ми неодноразово висловлювали свою стурбованість щодо вибіркових, політично мотивованих переслідувань в Україні, включно із судовим переслідуванням та засудженням колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. На додаток до неї тринадцять колишніх високопосадовців з її уряду, у тому числі чотири міністри, п’ять заступників міністрів, два керівника держустанов, один голова облдержадміністрації і голова державної газової компанії були звинувачені у нібито злочинах, пов’язаних із виконанням своїх повноважень, таких як зловживання службовим становищем, перевищення влади, нецільове використання коштів", - відзначається в заяві.

Читайте також: Євросоюз розчарований вироком Луценко.

В документі підкреслюється, що політично мотивоване переслідування опозиційних лідерів, включно із паном Луценком і пані Тимошенко, викликає серйозні занепокоєння щодо відданості уряду України демократії і верховенству права, особливо з огляду на те, що Україна головуватиме в ОБСЄ в 2013 році.

Читайте також, як Тимошенко відреагувала на вирок Луценко.

"Ми закликаємо уряд України звільнити пана Луценка, пані Тимошенко та інших колишніх високопосадовців, нині ув’язнених, і вважаємо, що вони повинні мати необмежену можливість повною мірою брати участь у політичному житті, - йдеться в документі.

Луценко про Вовка, розтин, цуценя та паровоз, що вперед летить >>> відео

Теги: сша луценко тимошенко
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 974