Сьогодні екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вперше з моменту ув’язнення отримає змогу зустрітися з представниками міжнародної організації – дозвіл на зустріч з нею у Качанівській колонії Харкова отримали представники міжнародної неурядової організації Freedom House.

Цю інформацію підтвердив виконуючий обов’язків начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області Євген Бараш, - повідомляє радіо "Свобода".

Як відомо, Юлія Тимошенко напередодні звернулася до керівництва Качанівської виправної колонії із заявою про зустріч з представниками міжнародної неурядової організації Freedom House. "Моя мама написала заяву, в якій вона просить, щоб дозволили представникам Freedom House її відвідати", - сказала Євгенія Тимошенко.

Представники організації – виконавчий директор Freedom House Девід Креймер, віце-президент Атлантичної ради США Деймон Вілсон та науковий співробітник Роберт Нурік, які зараз перебувають з візитом в Україні, напередодні також звернулися до влади України з проханням дозволити відвідати Юлію Тимошенко у в’язниці.

Нагадаємо, що з моменту переведення Юлії Тимошенко з Лук'янівського СІЗО до Качанівської виправної колонії у Харкові в грудні 2011 року, декілька європейських політиків зверталися до влади України з клопотанням про можливість відвідати українського екс-прем'єра у в'язниці. Проте жодного разу влада не надала відповідного дозволу.

См. также: Как готовят палату для Тимошенко

Відмову у відвідуванні Юлії Тимошенко отримали посол Франції з прав людини Франсуа Зімере ( у січні 2012 року), віце-президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Вальбурга Хабсбург Дуглас (Швеція) та член ПА ОБСЄ від Швеції Аса Ліндестам ( у березні 2012 року), а також співдоповідачі Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Майліс Репс та Марієтта де Пурбе-Лундін (у березні 2012 року).

Депутат Європейського парламенту Павел Коваль (група європейських консерваторів та реформістів) 15 березня звернувся до генерального прокурора України Віктора Пшонки з листом, в якому наполягав на наданні дозволу групі депутатів Європарламенту провести зустріч з екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко в Качанівській виправній колонії.

"Ситуація, в якій знаходиться Юлія Тимошенко, представляє великий інтерес для громадської думки в багатьох країнах Європейського союзу. У ході візиту представники Комітету парламентського співробітництва делегації Україна-ЄС зможуть особисто поговорити з колишнім прем'єр-міністром та особисто ознайомитися з умовами її утримання. До складу цієї місії за згодою можуть увійти представники різних політичних груп", - йдеться у листі, направленому Павелом Ковалем генеральному прокурору України.

Євродепутат також зазначив, що поінформував голову комітету Європарламенту з питань закордонних справ Ельмара Брока про свої зусилля організувати зустріч з Юлією Тимошенко. "На мій погляд, - і я підкреслював це багато разів під час розмови з владою Україні - організація такого візиту є загальноприйнятою практикою, особливо коли мова йде про зустріч з людиною, яку добре знають і з якою співпрацювали члени Європейського парламенту", - наголосив Павел Коваль.

Теги: тимошенко freedom house
Источник: Радио Свобода Просмотров: 747