25 вкрадених мільйонів гривень та ухиляння від сплати податків. У прокуратурі заявляють: Юлія Тимошенко через фінансові схеми у розрахунках за природній газ корпорацією ЄЕСУ та переховування доходів в своїй офшорній компанії нанесла чималі збитки вітчизняній казні. У 2004 кримінальну справу закрили. Стосовно ж самої Юлії Володимирівни тодішній генеральний прокурор Святослав Піскун виніс лише постанову. Тепер рішення Піскуна визнали незаконним, справу проти Тимошенко поновили. Зараз податкова міліція веде досудове слідство.

"Стосовно її співучасників було закрито кримінальну справу судом і тому ми оскаржуємо через Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ через Шевченківський суд, який має поновити термін позивної давності", - розповідає Юрій Бойченко, керівник прес-служби ГПУ.

Поки Тимошенко не обвинувачена і не підозрювана. А лише особа, проти якої відкрито кримінальну справу за двома статтями. За однією з них Юлії Володимирівні загрожує 8 років позбавлення волі, за іншою - 12. В опозиції реанімацію давно забутої кримінальної справи називають замовною. Ще тиждень тому про неї під час інтерв'ю іноземним виданням обмовився сам Президент.

"Вони не змогли, я підкреслюю, не змогли знайти жодного кримінального звинувачення, навіть сфальшувати не змогли жодного обвинувачення щодо будь-яких кримінальних злочинів проти Юлії Тимошенко, коли вона була при владі. І єдине на що вони спромоглися, це знову повернутися до брудних фальшивих справ п'ятнадцятирічної давнини", - зауважив Олександр Турчинов, перший заступник голови партії Батьківщина.

Сама Тимошенко сьогодні й далі знаходиться в СІЗО. Соратники кажуть: здоров'я екс-прем'єрки таки погіршилося. Адвокати тим часом уже подали апеляцію щодо вироку у газовій справі. Сьогодні ввечері передали ще одну скаргу - із підписом самої Тимошенко. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: суд гпу тимошенко ubr еэсу
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 538