Цей робочий тиждень у депутатів знову розпочався з акції протесту. Цього разу зібралися представники профспілок та студенти. Хотіли, аби парламент зняв з розгляду проект Трудового кодексу. Його мали б заслухати у четвер. Однак у партії більшості погодились: документ потребує додаткових дискусій із громадою. Тож ухвалення відклали на невизначений термін.

Сьогодні народних обранців, що сходились на засідання погоджувальної ради, зустрічали представники профспілок, працівників та студентів. Їх зібралось кілька десятків. Вимагали зняти з розгляду проект Трудового кодексу, запланований на четвер.

Валентина Коробка, голова вільної профспілки підприємців: "Це стосується не тільки цього осередку людей, які підійшли сьогодні. Це стосується всієї країни. Подумайте, сьогодні вам може іще трошки ліпшею завтра вам буде зовсім погано".

Мітингувальники пояснили норми документа, які найбільше лякають людей. Це спрощення процедури звільнення працівників, збільшення тривалості робочого дня, легалізацію відеоспостереження та прослуховування співробітників на робочому місці. А також запровадження випробного терміну, після завершення якого працівника можуть звільнити без пояснення причини.

Наталія Левицька, заст. голови конфедерації профспілок: "Більшість пунктів трудового кодексу, вони також і читаються двяко. Тому і работодавець може їх на свій смак трактувати. І це може призвести до того, що одна і та ж норма на різних підприємствам може по різному трактуватися".

Наприкінці акції мітингувальники кинули на килим при вході до будівлі кілька жмень монет. Кажуть, це останні копійки, які влада забирає у людей новим Трудовим кодексом. Тим часом на погоджувальній раді партія більшості попросила спікера тимчасово зняти документ з розгляду.

Олександр Єфремов, голова фракції ПР у Верховній Раді: "Мы поддерживаем то, что его не рассматривают сейчас. Хотя коллеги, я хотел бы сказать, что мы с вами живем и работаем по трудовому кодексу 1973 года. То есть мы вообще-то должны думать, что нужно делать в этом направлении, и возможно не просто заявляють популистски, что мы его не рассмотрим. А давайте смотреть, что там не так, если не так".

Тож вирішили, що документ потрібно додатково обговорити. Нагадаємо, в першому читАнні його ухвалили ще 2008 року. Авторами стали три депутати з Партії Регіонів. Скільки ще часу потрібно для дискусії з людьми, у більшості не знають.

Теги: верховная рада события власть телеканал ubr новости трудовой кодекс
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1151