Вибори до Верховної Ради України 28 жовтня наглядно продемонстрували хибність рішення щодо обрання половини народних депутатів в одномандатних (мажоритарних) округах.

Выборы в Верховную Раду в цифрах. Обновлено

Таку думку висловив президент Інституту правової політики, екс-міністр юстиції України Микола Оніщук під час спілкування з керівниками делегацій міжнародних спостерігачів.
Як і передбачалось, найбільша кількість порушень, як в під час ведення передвиборної кампанії, так і безпосередньо напередодні голосування, виявилися в мажоритарних округах. Найпоширенішим серед них став підкуп виборців, масовість якого суттєво перебільшує аналоги попередніх виборів.

"Існування мажоритарної системи і проведення виборів за нею в незаможній країні – це очевидна спокуса як для виборців, так і для політиків у використанні технології підкупу", - зауважив Микола Оніщук.

Политики делают выбор: где и как голосовали Янукович, Азаров, Тигипко 

На думку правника, позбутися вищезазначених вад виборчого процесу необхідно через ухвалення Виборчого кодексу з обранням депутатів Верховної Ради України за відкритими регіональними партійними списками.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: выборы мажоритарная система
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 766