Україна має визначитись із своєю позицією стосовно участі у програмі протиракетної оборони Північного Альянсу. Адже у листопаді мине рік, відколи на саміті у Лісабоні українська сторона заявила про бажання приєднатись до програми НАТО. Утім без згоди Москви справа так і не рушила з місця.

Майже рік після саміту НАТО у Лісабоні не розширив коло країн, які готові взяти участь у єдиній системі протиракетної оборони на євроатлантичному просторі. Тоді до співпраці північний Альянс запросив Росію. Згодом виявила бажання й Україна. Але далі слів справа не рушила. Поміж тим Київ, з міркувань власної безпеки, мусить визначитися - під чиїм щитом ховатиметься у разі небезпеки.

"На сьогодні є серйозний ризик того, що в середньостроковій перспективі проекти російської ПРО і проект американській НАТівський будуть розвиватися за власними сценаріями. І це буде створювати певну загрозу для позаблокової України, яка не визначилася, чого вона хоче", - попереджає експерт Центру досліджень армії Сергій Згурець.

Розмістити на своїй території американську протиракетну систему, без консультацій з Москвою на думку експертів, неможливо. Це визнають і у альянсі.

"Звичайно, Україні відомо про зв'язок НАТО з проектом розбудови ПРО та нашим можливим співробітництвом з Росією. Ми відзначили для себе інтерес Україні взяти участь в тій чи іншій формі за умови, що Росія та НАТО досягнуть згоди щодо співробітництва у сфері ПРО", - повідомив директор офісу зв'язку НАТО в Україні Марчін Кожієл.

А поки між Україною та Альянсом відбуваються лише неформальні консультації. А представник Росії у Альянсі Дмитро Рогозін, взагалі заявив, що північні сусіди раді, що домоглися невступу України до НАТО. І взагалі не збираються йти на компроміси, які можуть загрожувати безпеці Росії. Розповідає телеканал UBR.

Теги: украина россия нато ubr про
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 521