Янукович до Брюсселя не поїде. З 20 жовтня президент України перебуватиме у шестиденному турне по Латинській Америці. Представники Єврокомісії твердять: Януковича запросять до Брюсселя лише тоді, коли будуть більш сприятливі умови для досягнення прогресу у двосторонніх відносинах.

Рішення ЄС про відтермінування візиту Януковича парламентську більшість не злякало. Пом'якшень для Тимошенко вони не обіцяють.

"Мы будем дальше договариваться. Те вопросы, которые принимаются сторонами, они требуют диалога. И мы не будем под диктовку Евросоюза решать те вопросы, которые считаем губительными для нашего государства, независимо от того, кто эти вопросы задает", - заявив голова фракції ПР у Верховній раді Олександр Єфремов.

А в опозиції вже зробили висновок: політичного лідера залишать за ґратами ще надовго. На знак протесту депутати БЮТ заблокували трибуну.

"Це стосується більше нині діючих політиків, ніж попереднього уряду та тих, хто там працював. І ви це добре знаєте. Ви – відмовились, ми не бачили ще такого залу антигуманного. Антилюдського. Працюйте в залі по помаху руки, штампуйте. Ми покидаємо залу в знак протесту", - кинув виклик Іван Кириленко, голова фракції БЮТ у Верховній раді.

БЮТівці надалі братимуть участь у засіданнях, пояснили депутати. Разом з тим активніше збиратимуть підписи за розпуск парламенту. Бо на успішність оскарження вироку Тимошенко у апеляційних інстанціях не сподіваються. Кажуть, скласти мандати вже погодилась понад сотня народних обранців.

"Потрібно 150 підписів, щоб це було. Бажано було, щоб 226. Але головне – процес цей початий", - розповів народний депутат України Андрій Шкіль.

Також, за словами депутатів, не останню роль у відкладенні візиту Януковича до Брюсселя зіграло його нещодавнє інтерв'ю західним журналістам, де глава держави заявив про те, що вважає неприйнятним звільнення Юлії Тимошенко.

"Євросоюз прийняв це рішення виходячи, фактично, з тієї позиції, яка склалася в Україні не тільки з прав людини й тому подібне, але й тому, що побачив, що Янукович не висловлює жодної готовності для адекватних переговорів надалі", - вважає народний депутат України Тарас Чорновіл.

У парламенті кажуть: у найближчій перспективі Україна змінить раніше обраний євроінтеграційний курс. І знову активніше дружитиме з країнами колишнього СРСР. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ес янукович ubr дело тимошенко
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 887