Президент України Віктор Янукович і Президент Туркменистану Гурбангули Бердимухамедов підписали Спільне українсько-туркменське комюніке.

Дивіться також: Цирку місце. Як Київ зустрічав Туркменбаши. ФОТО

Також у присутності Глав держав відбулася церемонія підписання низки двосторонніх документів. Було підписано:

Угоду між Урядами України і Туркменистану про Спільну міжурядову комісію з економічного та культурно-гуманітарного співробітництва;

Міждержавну Програму торговельно-економічного співробітництва між Україною і Туркменистаном на 2012-2015 роки;

Міжурядовий Протокол про внесення змін до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Туркменистану про співробітництво в галузі урядового зв'язку (Угоду підписано в Ашгабаті 28 січня 1998 року);

Програму про співробітництво між Національною академією наук України і Академією наук Туркменистану на 2012-2016 роки;

Меморандум про співробітництво в сфері охорони здоров'я, медичної науки, освіти і фармацевтичної діяльності між Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством охорони здоров'я і медичної промисловості Туркменистану;

Угоду про співробітництво між Національним олімпійським комітетом України та Олімпійським комітетом Туркменистану.

Основна мета Спільного комюніке - підтвердити зацікавленість обох держав у зміцненні українсько-туркменських відносин, їх подальшому розвиткові в усіх напрямах і сферах взаємного інтересу.

Документ підтверджує прагнення сторін до інтенсифікації політичного діалогу, у тому числі на найвищому рівні, а також намір тісно взаємодіяти на міжнародній арені, зокрема в рамках ООН та інших організацій, у тому числі з питань зміцнення суверенітету, незалежності та територіальної цілісності держав.

У документі також підкреслюється значення співпраці в торговельно-економічній, паливно-енергетичній галузях, у сферах транспорту, зв'язку, будівництва, промисловості.

Угода про Спільну міжурядову комісію з економічного та культурно-гуманітарного співробітництва підтверджує зацікавленість України та Туркменистану в зміцненні взаємодії у зазначених сферах.

Згідно з Міждержавною Програмою торговельно-економічного співробітництва на 2012–2015 роки основним завданням розвитку довгострокової економічної співпраці визначено взаємодію в нафтогазовій промисловості. Серед інших пріоритетних напрямів: спільна участь у розвідці та розробці нафтогазових родовищ і структур; транспорт і зв'язок; будівельна сфера; сільськогосподарське виробництво; машинобудування.

Відповідно до Програми, діяльність сторін буде спрямовано на диверсифікацію структури експорту-імпорту, розширення номенклатури продукції, спільний вихід на ринки третіх країн, створення СП, реалізацію інвестиційних проектів і поглиблення міжрегіональної співпраці.

Виконання документа сприятиме розширенню співробітництва у сфері взаємодії транспортних систем України та Туркменистану.

Протокол про зміни до Угоди про співробітництво в галузі урядового зв'язку передбачає, зокрема, зміни в назвах органів, що забезпечують такий зв'язок в обох країнах.

Програма про співробітництво між Академіями наук України та Туркменистану на 2012-2016 роки передбачає, зокрема, реалізацію конкретних наукових проектів шляхом проведення спільних досліджень, розробки науково-технічних і соціально-економічних програм. Також йдеться про організацію книгообміну між академіями і науковими установами НАН України та АН Туркменистану.

Меморандум про співробітництво у сфері охорони здоров'я, медицини, освіти та фармацевтики визначає шляхи взаємовигідного співробітництва у зазначених сферах. Також йдеться про обмін передовим досвідом, організацію участі вчених і фахівців у міжнародних заходах, що проводяться з різних напрямів системи охорони здоров'я.

Угода про співробітництво між Олімпійськими комітетами підписується для зміцнення взаємовигідної співпраці у сфері розвитку олімпійського руху, сприяння досягненням високих результатів у спорті. Документ визначає форми співробітництва, зокрема щодо організації двосторонніх змагань на територіях двох держав, обміну тренерами і спортсменами.

Теги: украина туркменистан
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1205